Trwają prace na usprawnieniem pracy wyszukiwarki Google

Google informuje, że zamierza w najbliższej przyszłości gruntownie zmodyfikować swoją wyszukiwarkę, tak aby ograniczyć liczbę nietrafionych wyszukiwań i generalnie zwiększyć jej efektywność pracy, dzięki czemu internauci będą w stanie dotrzeć dokładnie do tych treści, których poszukują.

Grafika: Google

Nowe mechanizmy wyszukiwań pozwolą znaczącą zmniejszyć ilość nietrafionych odpowiedzi, których obecnie jest zbyt wiele. Google twierdzi, że dotyczy to szczególności treści, które są tworzone i pozycjonowane głównie w taki sposób, aby różnego rodzaju mechanizmy typu „SEO-first” wyłapywały jej jak najszybciej, co niekoniecznie oznacza iż to właśnie na nich zależy najbardziej użytkownikowi nawigującemu po internecie. Nowe aktualizacje powinny pomóc w zmniejszeniu liczby wyników niskiej jakości ze stron internetowych, które nauczyły się oszukiwać system treściami zoptymalizowanymi pod kątem wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Pierwsze testy nowych rozwiązań wykazały, że aktualizacja poprawi wyniki uzyskiwane przez użytkowników podczas wyszukiwań mających na celu dotarcie takich treści, jak materiały edukacyjne online, a także treści związane ze sztuką, rozrywkami czy zakupami. Dzięki aktualizacji wyszukiwarki użytkownik zobaczysz więcej wyników z unikalnymi informacjami i z dużo większym prawdopodobieństwem dotrze do treści na których mu zależy i których wcześniej nie widział.

Zobacz również:

Zapowiedź Google zbiegła się w czasie z informacją o tym, że użytkownicy – szczególnie ci młodsi – poszukują w internecie interesujących ich treści, korzystając z usług świadczonych przez takie aplikacje, jak Instagram czy TikTok. Przeprowadzone ostatnio badania pokazały np., że obecnie już blisko połowa młodych ludzi szuka miejsca do zjedzenia posiłku czy napicia się kawy, nie otwierając wyszukiwarki Google, ale uruchamiając usługę TikTok lub Instagram. I to właśnie to zmotywowało prawdopodobnie Google do tego, aby przebudować swoją wyszukiwarkę. Dzięki nadchodzącym ulepszeniom Google chce zapewne odzyskać zaufanie użytkowników, jeśli chodzi o dostarczanie im trafnych i wysokiej jakości wyników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200