Trwa ekspansja systemu iOS 12

Najnowsza wersja systemu operacyjnego iOS cieszy się dużo większym powodzeniem niż poprzednia wersja tego oprogramowania – udostępniona użytkownikom pod koniec trzeciego kwartału 2017 roku – i zarządza obecnie już siedemdziesięcioma procentami wszystkich urządzeń iOS.

Mówimy oczywiście o systemie iOS 12. Okazuje się, że system ten zarządza obecnie zdecydowaną większością (72%) iPhone'ów, iPad’ów i iPod’ów kupionych w ostatnich czterech latach oraz wszystkich urządzeń iDevices (70%).

Systemowi iOS 12 wystarczyły 18 dni od momentu premiery (co miało miejsce w połowie września tego roku) na to, aby pobić rekord należący do tej pory do systemu iOS 11. I tak system iOS 12 już 5 października zarządzał prawie połową (47%) urządzeń iDevices. Ostatnie dane pokazują, że system iOS 11 zarządza obecnie tylko co piątym urządzeniem iDevices.

Zobacz również:

Stan na 3-go grudnia 2018

Stan na 3-go grudnia 2018

Warto przypomnieć, że w momencie udostępnienia użytkownikom 17-go września systemu iOS 12, system iOS 11 zarządzał 85-cioma procentami iPhone'ów i iPad’ów. I jeszcze jedna informacja – system iOS 11 potrzebował w zeszłym roku dwa miesiące na to, aby znaleźć się w pamięci co drugiego używanego wtedy urządzenia iDevices.

Jednak nie pobity do tej pory rekord należy do systemu iOS 9, który trafił do użytkowników w połowie września 2015 roku. Pokonanie poprzednika (czyli systemu iOS 8) zajęło mu tylko osiem dni, a po miesiącu był zainstalowany w pamięci grubo ponad połowy (62%) wszystkich urządzeń iDevices.


TOP 200