Truphone – kolejny operator zamierza wejść do Polski

Udziałowcem w brytyjskiej firmie jest Roman Abramowicz.

Truphone – kolejny operator zamierza wejść do Polski

Truphone

O planach Truphone informuje Wyborcza.biz. Jej redakcja pisze, że już 26 września wystartuje kampania reklamowa tego wirtualnego operatora, a jednocześnie opublikowane zostaną dokładne informacje dotyczące jego oferty. Obecnie wiadomo jedynie, że ma ona być skierowana do środowiska biznesowego – osób często podróżujących, odwiedzających filie swoich firm w różnych krajach.

Największą zaletą operatora ma być brak dodatkowych kosztów roamingowych. Firma pozwala wykonywać połączenia wewnątrz tzw. Truphone Zone. Te połączenia, nawet jeśli wykonywane są poza granicami Polski, są traktowane jak u lokalnego operatora, a więc kosztują niewiele. Obecnie w skład Truphone Zone wchodzą Wielka Brytania, Hongkong, USA, Australia i Holandia. Brytyjska firma podkreśla przy okazji, że posiada umowy z operatorami z 220 państw z całego świata, co pozwala jej oferować tańsze rozmowy międzynarodowe. W Polsce Truphone prawdopodobnie będzie korzystał z infrastruktury spółki P4, czyli sieci Play.

Zobacz również:

  • Telegram chce, aby z jego usługi zaczął korzystać biznes
  • Snowflake Polska świętuje trzecie urodziny

Firma Truphone powstała w roku 2006 w Wielkiej Brytanii. Na jej czele stoi Steve Robertson związany wcześniej z British Telecom. W 2013 roku do firmy wszedł Roman Abramowicz, który kupił 23,5% udziałów w niej za 70 milionów funtów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200