Trump będzie budować własną platformę mediów społecznościowych

Były prezydent Donald Trump zamierza uruchomić w najbliższych miesiącach własną platformę mediów społecznościowych i zapowiada, że zmieni to całkowicie układ sił panujący w tym segmencie rynku IT. Analitycy powątpiewają co prawda, aby rzeczywiście tak się stało, ale wszyscy będą zapewne z ciekawością obserwować, jak inicjatywa się rozwija.

Trump będzie budować własną platformę mediów społecznościowych

Informację podał wczoraj w telewizji Fox News wieloletni doradca prezydenta, Jason Miller: „Myślę, że za mniej więcej dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wystartuje z własną platformą mediów społecznościowych. Jestem przekonany, że będzie to bardzo gorący czas, gdyż całkowicie przedefiniuje obraz tych mediów, który od lat nie ulega właściwie żadnym zmianom" - powiedział.

Miller odmówił podania jakichkolwiek szczegółów technicznych dotyczących tego przedsięwzięcia, informując jedynie, że były prezydent odbył już wiele technicznych spotkań z firmami zainteresowanymi rozwijaniem platformy.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
  • YouTube odblokował Donaldowi Trumpowi konto

Jak wiadoma Trump został na skutek swoich niefortunnych wypowiedzi komentujących niedawne zamieszki na Kapitolu wykluczony z większości platform mediów społecznościowych. Jego konto zablokowały między innymi Facebook i Twitter oskarżając go o to, że nie zapobiegł tym zamieszkom, a nawet nawoływał uczestniczące w nich osoby do stawiania dalszego oporu.

Od momentu zakazu Trump, znany swego czasu z tego, że potrafił w ciągu jednego dnia tweetować setki razy, próbował komunikować się ze swoimi zwolennikami publikując krótkie oświadczenia za pośrednictwem swojego prywatnego biura. Ich zasięg z oczywistych względów był ograniczony, stąd zapewne pomysł na stworzenie własnej platformy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200