Triumfalny pochód AI trwa

Google ogłosiło wczoraj, że udostępnia swoim użytkownikom j wersje zapoznawcze kilku nowych funkcji sztucznej inteligencji. W ocenie obserwatorów szczególnie interesująca jest ta wprowadzona do Google Workspace.

Użytkownicy mogą obecnie używać sztucznej inteligencji Google do przepisywania e-maili w określonym stylu lub tonie, a nawet do generowania całego dokumentu. Można więc poprosić AI np. o wygenerowanie oferty sprzedaży jakiegoś produktu, a nowa funkcja AI stworzy prosty dokument, który można wysłać od razu albo po wprowadzeniu do niego ręcznych poprawek. AI może również pomóc w przeredagowaniu stworzonego przez użytkownika dokumentu, tak aby odpowiadał on określony wymogom.

Pozostałe funkcje AI zostały opracowane z myślą o programistach i użytkownikach korporacyjnych. Chodzi tu np. o interfejs PaLM API, który współpracuje z narzędziem MakerSuite. PaLM API można używać do tworzenia przykładowego kodu dla programistów. Nową funkcjonalność wprowadzono też do usługi Vertex AI o nazwie Generative AI App Builder, która ma na celu umożliwienie firmom korzystania z własnej technologii Google do tworzenia i modelowania swoich aplikacji AI.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Ważne zmiany w Google Chat - komunikator z nowymi funkcjami

Generative AI App Builder pozwala użytkownikom korzystać z gotowych szablonów do automatycznego generowania botów, niestandardowych wyszukiwarek, a nawet do budowania od podstaw cyfrowych asystentów. W ocenie analityków uruchomienie przez Google wersji zapoznawczej Generative AI App Builder jest znaczącym krokiem w rozwoju platformy Vertex. Google informuje jednocześnie, że z funkcji tej mogą obecnie korzystać tylko zaufani testerzy, nie podając daty, kiedy zostanie ona udostępnione wszystkim deweloperom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200