Triple Play Alcatela razem z 2Wire

Alcatel nawiązał strategiczną współpracę z 2Wire w celu przyspieszenia wdrożeń usług triple play i korzystania z zarządzanych usług komunikacyjnych. Będą one dostępne przez bramę domową, instalowaną w mieszkaniu abonenta.

Umowa między Alcatelem oraz firmą 2Wire, specjalizującą się w rozwiązaniach dla sieci szerokopasmowych, ma przyspieszyć korzystanie z multimedialnych usług triple play bezpośrednio przez użytkowników sieci domowych. Procesowi temu ma sprzyjać zakup przez Alcatela 25 proc. udziałów w spółce 2Wire. Wspólne działanie obu firm ma dać jednolitą procedurę szerokopasmowego dostępu do sieci zewnętrznych z domu oraz wspólne zarządzanie różnymi urządzeniami elektronicznymi, jakie coraz częściej instaluje się w mieszkaniach.

Celem współpracy jest zwiększenie możliwości świadczenia przez operatorów nowych usług (triple play) poprzez obniżenie kosztów zarządzania tymi usługami. Od lat potencjalni użytkownicy oczekują bowiem prostszego, a przede wszystkim jednolitego zarządzania własną domową infrastrukturą elektroniczną oraz korzystania z szerokopasmowych sieci zewnętrznych w analogiczny sposób.

Firma 2Wire dostarczy platformy i zestaw rozwiązań bezprzewodowych do realizacji usług w technologii xDSL, które są podstawą świadczenia triple play (dane, głos i multimedia). Firmowe produkty obejmują bramy domowe HomePortal, przystawkę telewizyjną (set top box) MediaPortal oraz oprogramowanie Component Management System do konfigurowania usług i zarządzania nimi. Połączenie dotychczasowych rozwiązań triple play Alcatela z bramami domowymi i systemu zarządzania 2Wire, ma usprawnić nie tylko sam proces instalowania nowych usług przez operatorów, ale pozwoli na świadczenie nowych usług multimedialnych, opracowanych pod kątem sieci domowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200