Trend Micro w małej sieci

Trend Micro przedstawiła ofertę dla małych firm i użytkowników indywidualnych.

Trend Micro przedstawiła ofertę dla małych firm i użytkowników indywidualnych.

Nową wersję pakietu antywirusowego PC-cilin zaprezentowano w listopadzie br. Najważniejsze ulepszenia wprowadzone przez japońską firmę polegają na wzbogaceniu tego narzędzia w funkcje filtrowania pakietów i skanowanie plików przesyłanych za pośrednictwem sieci bezprzewodowych. Na rynku polskim program trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. Cena pojedynczej licencji systemu PC-cilin 2003 będzie oscylować wokół 50 USD.

Już od kilku miesięcy Trend Micro oferuje w Polsce urządzenia GateLock X200 integrujące funkcje systemu zaporowego (firewall), systemu wykrywania włamań IDS i skanera antywirusowego. Według producenta produkty z tej linii są przeznaczone dla użytkowników indywidualnych lub niewielkich sieci lokalnych.

GateLock skanuje transmisje HTTP i pocztę elektroniczną wraz z załącznikami. Automatycznie aktualizuje bazę definicji wirusów. Można go skonfigurować tak, aby spełniał rolę filtru do kontroli lub blokady zastrzeżonych adresów URL. Urządzenie może być podłączone do przełącznika lub koncentratora, co umożliwia wykorzystanie go do translacji adresów (NAT) i jako serwera DHCP dla maksymalnie 32 urządzeń. GateLock działa jako bramka sieciowa i nie wymaga instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na chronionych komputerach.

Kolejna nowość w ofercie Trend Micro to aplikacja Control Manager przeznaczona do centralnego zarządzania, konfigurowania i monitorowania programów tej firmy. Zastępuje oferowany dotychczas system Trend Micro Virus Control. Za pomocą nowego pakietu administrator może uzyskać dostęp do konsol administracyjnych wszystkich zainstalowanych w sieci pakietów Trend Micro, niezależnie od typu platformy sprzętowej i miejsca ich pracy. Do administrowania wystarczy przeglądarka. Według producenta Control Manager zdalnie powiadamia o wykrytych wirusach, raportuje i automatycznie pobiera aktualizacje baz wirusów.

Najnowsza propozycja Trend-Micro to oprogramowanie do skanowania zawartości korporacyjnych internetowych serwerów cache - Inter-Scan WebProtect for ICAP 1.0. System współpracuje z serwerami buforującymi obsługującymi protokół ICAP 1.0 - Internet Content Adaptation Protocol 1.0.


TOP 200