Trend Micro przejmuje Mobile Armor

Trend Micro poinformowała o podpisaniu umowy w sprawie nabycia firmy Mobile Armor specjalizującej się w rozwiązaniach zabezpieczających dane. Posunięcie to ma na celu rozszerzenie oferty produktów Trend Micro do ochrony danych.

Warunki finansowe nie zostały jak dotąd ujawnione. Transakcja ma być sfinalizowana jeszcze przed 31 grudnia 2010 r. Rozwiązania do ochrony danych oferowane przez Mobile Amor zapewniają szyfrowanie w punktach końcowych całych dysków, wybranych plików lub folderów oraz nośników wymiennych.

Przepisy te, wraz ze standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) dotyczącym kart płatniczych, zwiększają wymagania związane z szyfrowaniem informacji poufnych i ochroną prywatności. Według szacunków IDC rynek rozwiązań do szyfrowania danych w punktach końcowych będzie się powiększał do 2014 r. ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 14%.

Zobacz również:

  • Jak długo będziemy obawiać się hakerów? Raport i „Projekt 2030” Trend Micro
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200