Trend Micro kupuje Tipping Pointa od HP

Firma Trend Micro podpisała umowę zakupu działu Tiping Point od HP za cenę około 300 mln USD. Tipping Point jest jednym z liderów branży systemów detekcji intruzów i prewencji sieciowej.

Firma Tipping Point, uznany producent nowoczesnych rozwiązań detekcji intruzów i prewencji sieciowej (NGIPS) od 2005r. była częścią 3Com i stała się częścią korporacji Hewlett-Packard w 2010r. Od ubiegłego roku Trend Micro był strategicznym partnerem Tipping Pointa.

Podpisana obecnie umowa sprawia, że Trend Micro za kwotę około 300 mln USD kupi technologię bezpieczeństwa, własność intelektualną, a także dużą bazę klientów korporacyjnych. Przejęcie Tipping Pointa umożliwi firmie Trend Micro wejście na rynek rozwiązań do dynamicznej ochrony przed zagrożeniami obejmujących stacje robocze, datacenter oraz chmurę.

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone

Nowa jednostka biznesowa Trend Micro o nazwie Network Defense będzie obsługiwać ponad 3500 korporacyjnych klientów. Trend Micro oraz HP nadal pozostaną partnerami, działając w zakresie odsprzedaży urządzeń i usług, wywiadu w zakresie bezpieczeństwa, bezpieczeństwa danych i aplikacji, a także aktywności OEM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200