Transformację cyfrową napędzają wszyscy pracownicy, niezależnie od wieku

Jak wynika z badań firmy VM Ware, transformację cyfrową napędzają wszyscy pracownicy. Nie jest to zależne od ich wieku.

Vanson Bourne na zlecenie VM Ware przeprowadziło badanie które obaliło tzw. mit millenialsów. Wynika z nich, że wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa mają wpływ na tempo transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Nie ma znaczenia wiek pracowników.

Nie tylko młodzi ludzie wiedzą o tym, że umiejętności cyfrowe mają ważną rolę w kwestii rozwoju firm. Wbrew temu, co można by przypuszczać, nie tylko millenialsi i pokolenie Z uważa kompetencje cyfrowe za priorytet. Uważają tak przedstawiciele wszystkich grup demograficznych.

Zobacz również:

  • Bez ludzi nie ma sukcesu
  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

Badanie przeprowadzono na 5,7 tys. pracowników z regionu EMEA na których składa się Europa, Bliski Wschód i Afryka. Wynika z nich, że 71 proc. badanych zgadza się z tym, że powszechne wykorzystanie umiejętności cyfrowych podnosi konkurencyjność firmy.

Przeglądając wyniki odpowiedzi na kolejne pytania można dowiedzieć się, że 67 proc. respondentów uznało, że kompetencje cyfrowe umożliwiają lepszą współpracę między pracownikami. 2 na 3 ankietowane osoby uznaje rozpowszechnienie wykorzystywania umiejętności cyfrowych w pracy za prowadzące do wzrostu rentowności firmy w ciągu najbliższych pięciu lat.

Transformację cyfrową napędzają wszyscy pracownicy, niezależnie od wieku

Niemal tyle samo osób, czyli 64 proc. pytanych chce się uczyć nowych sposobów pracy i rozwijać umiejętności cyfrowe podnoszące produktywność. Chęć do zdobywania nowych umiejętności dotyczy również osób starszych - 39 proc. respondentów w wieku 45-54 czynnie poszukuje możliwości zasięgnięcia porad lub odbywania szkoleń w dziedzinie projektowania i tworzenia aplikacji mobilnych.

Niestety, zaledwie 48 proc. ankietowanych jest przekonana o tym, że może w pełni wykorzystać swoje umiejętności cyfrowe w swojej organizacji. Jako przeszkody wymieniane są:

  • braku uwzględnienia zadań cyfrowych na liście obowiązków pracowników (51%)
  • brak środków finansowych (43%)
  • brak odpowiedniego wsparcia ze strony zespołu IT (40%)
  • zbyt restrykcyjne polityki przedsiębiorstw (39%).

Więcej informacji o cyfrowej transformacji znajdziesz w opracowaniu Cyfrowa transformacja od podstaw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200