Towar usługowy

ABC Data otrzymała autoryzację Centrum Serwisowego Novella. Centrum działa od 1 marca tego roku.

ABC Data otrzymała autoryzację Centrum Serwisowego Novella. Centrum działa od 1 marca tego roku.

Tytuł "Novell Authorized Service Center" otrzymują na świecie firmy świadczące usługi serwisowe i supportowe. ABC Data 1 marca br. uruchomłia w Warszawie Hot Line- tel. (2) 633 70 11 oraz laboratorium dla dealerów i użytkowników. Support u klienta będzie na razie dostępny tylko w Warszawie i okolicach. Jak zapowiedział Bartłomiej Miłosz z ABC Data, prawdopodobnie do końca tego roku działalnośc Centrum zostanie roszerzona na cały kraj.

ABC Data nie prowadzi sprzedaży usług serwisowych bezpośrednio do końcowego użytkownika, a wyłącznie poprzez sieć 300 dealerów Novella, na terenie Polski. Oferta dotyczy również użytkowników, którzy kupili oprogramowanie Novella u innych dystrybutorów Novella.

Użytkownik końcowy za pośrednictwem dealera może za sumę od 4 do 5 tysięcy USD podpisać roczną umowę na pełny pakiet usług świadczonych przez Centrum Serwisowe. Umowa zapewnia korzystanie z usług Centrum dowolną ilość razy i nie wymaga, tak jak na Zachodzie, zatrudnienia przynajmniej jednego pracownika z tytułem Novell Certified Engineer.

Użytkownik może też zwrócić się do Centrum z jednorazowym zapytaniem., na które odpowiedź z serwisu otrzyma w ciągu 2-4 godzin. W tym celu ABC Data wprowadzi "bony" na pojedyńcze usługi, dostępne u dealerów. Opłata za wykonanie standardowej usługi wynosi około 30-40 USD. W niektórych wypadkach, w zależności od skali problemu, cena może być negocjowana indywidualnie z klientem.

O przyznanie autoryzacji, ABC Data zbiegała od kwietnia ubiegłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200