Toshiba przejmuje firmę OCZ

Toshiba zgłosiła chęć zakupu upadającej firmy OCZ Technology – producenta dysków SSD klasy “enterprise” (dedykowanych dla przedsiębiorstw). Upadającej, ponieważ w opinii analityków znajduje się ona na skraju bankructwa.

Toshiba miałaby przejąć większość kalifornijskiej firmy OCZ po tym, gdy lokalny sąd ogłosi jej upadłość. Byłoby to możliwe pod warunkiem, że Toshiba będzie dalej prowadzić biznes OCZ i zapewni dalej jej pracownikom zatrudnienie.

Firma OCZ przeżywa ostatnio poważne kłopoty finansowe. Jej przychody spadły w drugim kwartale rozliczeniowym 2013 r. do 33,5 mln USD, czyli spadły o ponad dwa razy w porównaniu z tym samym kwartałem 2012 r. (wtedy zamknęły się kwotą 88,6 mln USD). Jednocześnie firma odnotowała w tym kwartale stratę w wysokości 26,1 mln USD (czyli nieco mniejszą niż rok temu, która wynosiła wtedy 33,2 mln USD).

Zobacz również:

  • Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash
  • Bosch ogłosił zamiar zakupu firmy TSI Semiconductors

Biorą pod uwagę fakt, że Toshiba jest wiodącym producentem pamięci NAND/flash, analitycy sądzą, że zapewni bez problemów firmie OCZ w miarę stabilny rozwój. Firma OCZ opublikowała z tej okazji komunikat, w którym można między innymi przeczytać, że "obie strony zakończyły już negocjacje dotyczące warunków przejęcia i OCZ wierzy, że cała operacja zakończy się powodzeniem”. Firma informuje jednocześnie, że zgłosi niedługo do sądu wniosek o stwierdzenie jej upadłości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200