Toshiba podzieli się na mniejsze firmy

Znany japoński gigant technologiczny potwierdził krążące od jakiegoś czasu w świecie biznesu spekulacje, dotyczące reorganizacji i ogłosił oficjalnie, że dokona podziału na trzy działające niezależnie od siebie firmy.

Źródło: Toshiba

Podział doprowadzi do powstania dwóch nowych firm. Pierwsza zajmie się energetyką i infrastrukturą i będzie nosić nazwę Infrastructure Service Co. W jej skład wejdą oddziały Energy Systems & Solutions, Infrastructure Systems & Solutions, Building Solutions, Digital Solutions and Battery.

Druga firma będzie produkować pamięci masowe i urządzenia elektroniczne, przyjmie nazwę Device Co. i powstanie na bazie oddziału Electronic Devices & Storage Solutions. Toshiba podaje w komunikacie prasowym, że podział pozwoli każdej z tych dwóch firm skoncentrować uwagę na oferowanych rozwiązaniach orz zmniejszyć koszty operacyjne.

Zobacz również:

  • Elon Musk oskarża firmę OpenAI o zdradę idei open source
  • WDC podzieli się na dwie niezależne od siebie spółki

Jeśli chodzi o trzeci segment, to po wydzieleniu obu wymienionych wcześniej firm, Toshiba będzie nadal posiadać ok. 40 udziałów w produkującej pamięci NAND/flash firmie Kioxia.

Komentując tę informację Satoshi Tsunakawa (tymczasowy prezes i dyrektor generalny Toshiby) powiedział:, „Jesteśmy przekonani, że zaproponowany podział jest atrakcyjny i przekonujący. Odblokuje ogromną wartość i umożliwi nowym firmom znacznie bardziej skoncentrowane zarządzanie, ułatwi sprawne podejmowanie decyzji, oraz w naturalny sposób umocni oddziaływanie głosu akcjonariuszy. Nasz zarząd i zespół menedżerów mocno wierzą, że ta strategiczna reorganizacja jest właściwym krokiem do zrównoważonego, rentownego wzrostu każdej firmy i najlepszą ścieżką do tworzenia dodatkowej wartości dla naszych akcjonariuszy”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200