Toshiba opracowała nowy rodzaj baterii

Japoński koncern już od marca przyszłego roku rozpocznie sprzedaż nowego rodzaju baterii niklowo-cynkowych, które - jak utrzymuje firma - cechują się pięciokrotnie większą pojemnością, niż ogniwa alkaliczne.

Japoński koncern opracował nowego typu baterie niklowo-cynkowe "GigaEnergy", które mają 5-krotnie większą pojemność i czas pracy od obecnie stosowanych baterii alkalicznych. Znajdą one zastosowanie przede wszystkim do zasilania takich urządzeń przenośnych, jak cyfrowe fotoaparaty lub komputery naręczne zamiast wymagających ładowania akumulatorów. Dodatkową zaletą nowych baterii jest mniejsza wrażliwość na pracę w niskich temperaturach, w których wydajność klasycznych baterii lub akumulatorów znacznie spada.

GigaEnergy w formacie AA (R6) mają pojawić się w sprzedaży na rynku japońskim już w marcu 2002. Baterie zostaną też wprowadzone do sprzedaży w USA i Europie. Ich cena ma być o ok. 50% wyższa od obecnych cen baterii alkalicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200