Toshiba i IBM rozwiązują współpracę

Firmy zdecydowały zakończyć produkcję paneli LCD w ramach wspólnego przedsiębiorstwa DTI. Decyzja podyktowana jest malejącą rentownością firmy oraz konkurencją ze strony koreańskich i tajwańskich producentów. Dwunastoletnia umowa zostanie rozwiązana do końca 2001 r.

Do końca br. Toshiba i IBM rozwiążą umowę dotyczącą produkcji paneli LCD, którą firmy zawarły 12 lat temu. Rozwiązanie spółki Display Technologies (DTI) nastąpi z przyczyn ekonomicznych. Firma nie jest już w stanie skutecznie konkurować z tajwańskimi i koreańskimi producentami ekranów ciekłokrystalicznych.

Toshiba, podobnie jak IBM, wykorzystywała panele produkowane przez DTI w swoich komputerach przenośnych. Część paneli była sprzedawana innym firmom.Obie firmy po rozwiązaniu współpracy planują kontynuowanie produkcji paneli ciekłokrystalicznych. IBM zamierza wytwarzać ekrany LCD o bardzo wysokiej rozdzielczości według opracowanej przez firmę nowej technologii. Toshiba natomiast skupi się na produkcji miniaturowych wyświetlaczy do urządzeń przenośnych. Koncern zamierza przeznaczyć ponad 40 mln USD na przystosowanie linii produkcyjnych fabryki DTI do produkcji małych wyświetlaczy.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200