Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

Tomasz Krawczuk, CIO Fabryk Mebli Forte zwyciężył w 14. edycji konkursu CIO Roku. Laureatami Diamentów CIO 2016 są Andrzej Leszczyński z PKO Banku Polskiego, Krzysztof Wykręt z Hochtief Polska, Jacek Zawadzki z Best SA i Łukasz Krause z Tauron Polska Energia. To był wspaniały wieczór, który zwieńczył fantastyczny konkurs. Gratulujemy!

Podczas wczorajszej uroczystej Gali poznaliśmy rozstrzygnięcie 14. edycji konkursu CIO Roku.

Tomasz Krawczuk, CIO firmy Fabryki Mebli FORTE, został CIO Roku 2016.

Jacek Zawadzki, CIO w BEST, otrzymał Diament CIO 2016 „Generator biznesu cyfrowego”

Andrzej Leszczyński, PKO BP, został laureatem Diamentu CIO 2016 „Perfekcjonista infrastrukturalnej zmiany”

Krzysztof Wykręt, Hochtief, to Diament CIO 2016 „Promotor chmurowej organizacji”

Łukasz Krause, Grupa Tauron, otrzymał Diament CIO 2016 „Makrostrateg technologii biznesowej”.

W wypełnionej po brzegi sali warszawskiego hotelu Regent jury konkursu CIO Roku przedstawiło wynik swoich prac.

Zobacz również:

  • Spółka LTTS otworzyła w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe
Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

"CIO Roku to konkurs, który poszukuje osobowości.

I mocne osobowości w finale CIO Roku 2016 były. Uwagę jury przykuła jednak szczególnie jedna osoba.

Usłyszeliśmy historię CIO, która inspiruje. Usłyszeliśmy m.in. o transformacji cyfrowej, szeregu wdrożeń, integracji, o wielowymiarowym, holistycznym traktowaniu takich zmian w organizacji. Dla nas, jurorów, to także było pouczające, w jaki sposób można tak zawładnąć wyobraźnią. Ta osoba wybrała obiektywnie najtrudniejszy czas na spotkanie z nami. Pomimo tego przykuła swoją historią naszą uwagę.

CIO Roku podczas spotkania z jury kilkukrotnie powtarzał: ja nie jestem dyrektorem, jestem przywódcą. W oczach jury - jest ponadto typem zwycięzcy; zwycięzcą, w podejmowanych działaniach, i w tegorocznym konkursie" - mówił podczas laudacji na cześć CIO Roku 2016 Tomasz Matuła, członek konkursowego jury i CIO Roku 2010.

Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

"W dokonaniach osoby laureata Diamentu CIO "Perfekcjonista infrastrukturalnej zmiany" jury pragnie podkreślić efektywność, skuteczność na wielu płaszczyznach w trakcie realizacji bardzo precyzyjnego planu. Stworzenie do podstaw Centralnego Ośrodka Przetwarzania Danych dla największego banku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej a następnie dokonanie w ciągu 6 miesięcy migracji było najbardziej złożoną operacją infrastrukturalną w Polsce od lat. Bank, który posiada 10 milionów klientów i obsługuje 20% transakcji finansowych musiał tej operacji dokonać w sposób niewidoczny dla klientów i użytkowników wewnętrznych. Jury jest pod wrażeniem zmiany tak rozległej, a przy tym tak perfekcyjnie przeprowadzonej" - mówił Sławomir Panasiuk, wiceprezes KDPW SA, CIO Roku 2009, w laudacji na cześć Andrzej Leszczyńskiego.

Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

"CIO, który jest laureatem Diamentu CIO "Generator cyfrowego biznesu", w tegorocznym konkursie przedstawił nam, ile można zmienić w firmie i ile można zmienić w roli IT. Pragniemy wynieść na piedestał konsekwencję CIO, której dowodem jest skuteczne umieszczenie IT w agendzie innych CxO, innych strategów biznesowych w firmie. Jury dostrzega inteligentny i zwinny styl zarządzania. Dostrzegliśmy także przenikliwość. Bohater tej historii przekonał nas do swojej bardzo klarownej wizji miejsca technologii w scyfryzowanym biznesie. To jest naturalnie pewne osiągnięcie, że przekonał nas, jurorów, ale o wiele większym jest to, że tę wizję przyjmuje za swoją, podziela zarząd, a CIO wchodzi do zarządu i odpowiada za jeden ze strategicznych filarów rozwoju i sukcesu. Dziś równoprawnych, jutro – z dużym prawdopodobieństwem dla jego biznesu - kluczowy.

Wybrałem do laudacji cechy lidera, które przywiodły jego firmę do pozycji technologicznego lidera branży. Do miejsca, z którego rozpoczyna całkiem nową przygodę: cyfrowy model biznesowy. Jacek Zawadzki był Diamentem CIO „Akcelerator zmiany” w konkursie w 2014, dziś jest Diamentem CIO „Generator biznesu cyfrowego”" - mówił podczas laudacji Andrzej Galik, CIO Roku 2006.

Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

"Historia tego CIO potwierdza, że firmy z technologicznym, organizacyjnym balastem są w stanie wyjść na prostą i aspirować do miana liderów, pionierów rynku. Zyskiwać zwinność, zyskiwać całkiem nowe możliwości i przewagi biznesowe.

Z tej historii wynika, że jakość, determinacja i otwartość CIO mają dla takiej zmiany – największe znaczenie. Bez przywódcy i wizjonera – nie ma takiej zmiany.

To przede wszystkim jest inspirująca historia wyjścia z niekorzystnego outsourcingu, odtworzenia własnych zasobów IT. Ale tym razem w postaci IT operującego nowymi rozwiązaniami, technologiami, modelami; chmura zamiast własnej serwerowni, podmiotowe i strategiczne zarządzanie relacjami z dostawcą w obszarze nowych usług i rozwiązań. A więc unikanie ryzyka technologicznej pułapki i kolejnego uzależnienia.

Na fundamencie udanej przemiany modelu IT są kolejne sukcesy: referencyjność dla rozległej, globalnej organizacji w strategicznym obszarze kompetencji chmurowych. Jest wejście w pionierskie, cyfrowe modele prowadzenia podstawowego biznesu. Tam dopiero rysuje się przełom, widzimy razem z naszym bohaterem szansę na zyskanie zasadniczej rynkowej przewagi…

Naszym, jury, zgodnym życzeniem jest, aby dzięki nagrodzie, ta historia stała się szeroko znana. Dlatego, że jest najlepsza praktyką zasadniczej zmiany technologicznej, zmiany przełamującej impas" - powiedział w laudacji na cześć Krzysztofa Wykręta, CIO w Hochtief Polska, laureata Diamentu CIO "Promotor chmurowej organizacji", Józef Wacnik, dyrektor departamentu teleinformatyki Ministerstwa Cyfryzacji, laureat 3. miejsca w konkursie CIO Roku w 2010 r.

Jury przyznało także Diament CIO "Makrostrateg technologii biznesowej" - jego laureatem jest Łukasz Krause, który z powodów osobistych nie mógł go osobiście odebrać podczas Gali. Laudacja na jego cześć i wręczenie nagrody odbędzie się zatem decyzją jury na jednym z najbliższych spotkań Klubu CIO w 2017 r.

CIO Roku to konkurs, który poszukuje osobowości.

Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

O tym, że cyfryzacja biznesu jest dobrą szansą dla przedefiniowania zadań i miejsca IT oraz CIO w organizacji mówił Andrzej Dopierała, prezes zarządu Asseco Data Systems. Cyfryzacja pozostaje podobnie wyzwaniem dla dostawców IT, ale także dla nich jest szansą na ułożenie nowej, efektywnej relacji z CIO.

Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

"Laureaci Diamentów CIO dowodzą jak duże możliwości stoją dzisiaj przed CIO. To cyfryzacja przynosi te możliwości wraz z nową paletę rozwiązań - ale to najlepsi CIO owe możliwości dostrzegają i przekuwają na sukcesy swoich firm" - mówił Mariusz Chochołek, prezes Integrated Solutions, sponsora nagród Diament CIO.

***

Tomasz Krawczuk CIO Roku 2016!

W części poprzedzającej ogłoszenie werdyktu jury uczestnicy Gali spotkali się z mistrzem Michałem Urbaniakiem - legendą polskiego i światowego jazzu, wielkim artystą i wielkim fanem technologii. Rozmawialiśmy o cyfryzacji, o tym jak zmienia muzykę, komponowanie, dystrybucję; bardzo interesująco wybrzmiały wątki "równoległe" świata jazzu, muzyki i CIO: poszukiwania oraz utrzymania talentów, na miarę Marcusa Millera - czy przewodzenia zespołowi indywidualności; Michał Urbaniak wspominał pracę z Milesem Davisem i Krzysztofem Komedą, liderami pozwalającymi swoim muzykom w zespole wybrzmieć, wykreować coś najlepszego, bez tłumienia ich inwencji, wyobraźni, bez narzucania własnej wizji.

Dyskutowaliśmy także o rekomendacjach do Agendy CIO 2017. Przedstawiliśmy zebrane typy do programu działalności Klubu na nadchodzący rok. Sławomir Pawlak, CIO Raben Management Services i Jacek Zawadzki, CIO BEST SA, finaliści tegorocznego konkursu, zarekomendowali swoje propozycje: "Inwazja start-upów technologicznych: jak konkurować, jak adaptować i przyswajać?" oraz "Machine learning. Budowanie przewagi technologicznej i... konkurencyjnej".

Obecnie trwa jeszcze głosowanie poprzez dedykowaną stronę na tematy do przyszłorocznej Agendy Klubu CIO.

Serdecznie dziękujemy firmom, które współpracowały z nami przy tegorocznej Gali CIO Roku:

Mecenas Gali – Asseco

Sponsorzy Diamentów CIO – Integrated Solutions, Orange

Partnerzy Gali – IPR Insights, Mitsubishi

Networking Partner – JA Baczewski

Partner Techniczny – Probrand

Partnerzy Medialni – CXO, Computerworld, Magazyn CEO

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200