To rozwiązanie firmy Fortinet chroni oddziały IT połączone z siecią SD-WAN

Fortinet jest jedną z pierwszych firm IT, która wprowadziła do oferty rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo danym przechowywanym w oddziałach firmy połączonych z siecią WAN definiowaną programowo (SD-WAN).

Rozwiązanie nosi nazwę Secure SD-Branch, chroni dane na brzegu sieci rozległych, którymi połączone są oddziały przedsiębiorstw i jest z koncepcją Fortinet Security Fabric oraz zapewnia szereg korzyści związanych z dostępem do sieci SD-WAN.

Platforma składa się z zapory sieciowej FortiGate nowej generacji (FortiGate Next-Generation Firewall), systemu kontroli dostępu do sieci FortiNAC (FortiNAC Network Access Control) oraz przełączników sieciowych FortiSwitch i punktów dostępowych FortiAP (FortiSwitch, FortiAP Access Points).

Zobacz również:

Rozwiązanie zabezpiecza dwa kluczowe obszary: obrzeża sieci oraz obrzeża samych urządzeń sieciowych. Jeśli chodzi o ochronę obrzeża sieci, to zabezpieczenia zapewniane przez zaporę nowej generacji FortiGate zostały rozszerzone w warstwie dostępowej, w której następuje współpraca z rozwiązaniami FortiSwitch i FortiAP. Tego typu połączenie narzędzi ochronnych ułatwiło stworzenie architektury dla rozwiązania Secure SD-Branch.

W przypadku ochrony brzegu urządzeń, system kontroli dostępu do sieci FortiNAC zapewnia automatyczne wykrywanie, klasyfikację i zabezpieczanie urządzeń IoT, gdy tylko zostaną podłączone do sieci. Nowa wersja FortiNAC 8.6 wykrywa anomalie poprzez skanowanie ruchu, wykorzystując FortiGate jako sensor/sondę, bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu w oddziale.

Komentując fakt wprowadzenia do oferty rozwiązania Secure SD-Branch, Jolanta Malak (dyrektor Fortinet w Polsce) powiedziała: „Transformacja cyfrowa radykalnie zmienia sposób, w jaki przedsiębiorstwa prowadzą swój biznes. Istotne jest, żeby wszystkie obszary sieci były zabezpieczone i zintegrowane. Aby w pełni wykorzystywać potencjał oddziałów firm, konieczne jest zagwarantowanie im bezpiecznego dostępu do danych i innych cyfrowych zasobów w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, gdzie się znajdują”.

Źródło: SAROTA PR

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200