To przejęcie pozwoli Cisco usprawnić pracę platformy SecureX

Korporacja poszerza sukcesywnie swoją ofertę w obszarze rozwiązań zapewniających systemom IT bezpieczeństwo. Przykładem może być niedawne przejęcie przez Cisco firmy Kenna Security, która specjalizuje się w projektowaniu aplikacji analizujących zabezpieczenia i oferujących kroki naprawcze, dzięki którym ich działanie można usprawnić.

Cisco

Cisco zamierza wprowadzić pozyskaną od firmy Kenna Security technologię do swojej platformy bezpieczeństwa SecureX, której premiera miała miejsce równo rok temu. Jest to w pełni zintegrowane z całym portfolio Cisco, oparte na chmurze rozwiązanie, które zostało wbudowane we wszystkie produkty linii Cisco Security.

SecureX analizuje zdarzenia w całym przedsiębiorstwie i otoczeniu, wykorzystując do tego celu dane zbierane z ponad 150 milionów punktów końcowych oraz ruchu sieciowego generowanego przez przełączniki i routery, w tym również ruchu zaszyfrowanego, chmur (takich jak Google, AWS i Azure), jak również prywatnych centrów danych.

Zobacz również:

  • Kolejny zakup Microsoftu
  • Webex idzie do wojska
  • HP na zakupach

Pulpit nawigacyjny SecureX wyświetla metryki operacyjne, uruchamia alerty o pojawiających się zagrożeniach i przyspiesza pracę systemów blokujących zagrożenia. Cisco zapowiada, że po wprowadzeniu do niego technologii opracowanych przez Kenna Security, platforma SecureX będzie pracować dużo efektywniej. Dzięki przejęciu, Cisco może połączyć swoją technologię z opartym na zarządzaniu ryzykiem rozwiązaniem opracowanym przez Kenna Security.

Ponadto połączenie to pozwoli klientom stawić czoła krytycznym wyzwaniom poprzez generowanie priorytetowych list luk w zabezpieczeniach, jak również usprawnić współpracę między zespołami bezpieczeństwa i IT.

Warto przypomnieć, że Cisco kupiło w ostatnich latach kilka firm specjalizujących się w zabezpieczeniach m.in. Banzai Cloud (wdrażanie aplikacji i ich monitorowanie), Portshift (bezpieczeństwo aplikacji) czy Duo (uwierzytelnianie wieloskładnikowe).


TOP 200