To narzędzie ułatwia zadanie przechodzenia na system Windows 10

Ci wszyscy użytkownicy komputerów osobistych, którzy zamierzają przejść z systemu Windows 7 na Windows 10, rozglądają się zapewne za narzędziem, które pozwoli im szybko przenosić pliki do nowego peceta. To właśnie z myślą o nich Intel opracował we współpracy z firmą Laplink takie narzędzie, które wykona szybko to zadanie.

A sprawa jest pilna, gdyż system Windows 7 będzie wspierany technicznie tylko do połowy stycznia przyszłego roku. Czasu jest więc niewiele. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wbrew wcześniejszym przewidywaniom mówiącym, że z początkiem 2020 roku tylko niewielka grupa użytkowników będzie dalej korzystać z systemu Windows 7, sprawa ma się zupełnie inaczej. System ten cieszy się dalej niesłabnącą popularnością nie tylko wśród indywidualnych użytkowników, ale również wśród firm.

Jak podała niedawno znana firma Kasperski, 47 proc. przebadanych przez nią przedsiębiorstw z sektora SMB i Enterprise okazało się, że z systemu Windows 7 korzysta dalej prawie połowa z nich (dokładnie 47%). Być może wielu użytkowników nie decyduje się na system Windows 10 obawiając się, że proces przenoszenia plików na nowy komputer zajmie im zbyt dużo czasu.

Zobacz również:

  • Nowa era dla czytników wiadomości
  • Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Narzędzie noszące nazwę PCmover Express – bo o nim mowa – rozwieje ich obawy. Może ono migrować pliki, dokumenty, ustawienia i wszystkie elementy systemu, które powinny się znaleźć w pamięci nowego komputera

Jak już powiedziano, narzędzie jest udostępniane bezpłatnie indywidualnym użytkownikom komputerów, a firma musi za nie zapłacić ok. 20 USD. Istnie też profesjonalna wersją narzędzia (PCmover Professional), które kosztuje ok. 30 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200