To może być największy update oprogramowania w historii Apple

Nadchodząca aktualizacja systemu operacyjnego Apple (chodzi iOS18), którego premiera ma mieć miejsce w czerwcu tego roku, może się okazać największą w całej historii smartfonów iPhone, którymi to oprogramowanie zarządza.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi do systemu iOS nowe funkcje, które usprawnią sposób w jaki Siri może automatycznie uzupełniać zdania i zadawać pytania. Apple Music będzie natomiast otrzymywać automatycznie generowane listy odtwarzania. Apple zintegruje prawdopodobnie bardzo mocno generatywną sztuczną inteligencję z narzędziami programistycznymi, takimi jak Xcode. Pozwoli to deweloperom szybko pisać nowe aplikacje. Ponadto aplikacje biznesowe, takie jak Pages i Keynotes, również powinny otrzymywać aktualizacje integrujące je ze sztuczną inteligencją.

Nowy system może również zapewnić obsługę RCS, ponieważ w listopadzie zeszłego roku Apple ujawniło, że zamierza dodać obsługę standardu RCS do iOS w 2024 r. Apple oświadczył wówczas, że uniwersalny profil RCS zapewni lepszą interoperacyjność w porównaniu na SMS lub MMS. Warto też zauważyć, że choć Apple planuje wdrożenie RCS, jednak wiadomości wysyłane prze użytkownika Androida do użytkowników smartfonów iPhone nadal będą wyświetlane w zielonych dymkach.

Zobacz również:

Od wielkiej – bo taka zapewne będzie - premiery systemu iOS 18 dzielą nas cztery miesiące. Niektórzy sądzą, że może to być nie tylko największy update systemu iOS, ale w ogóle największy update jakiekolwiek oprogramowania wyprodukowanego przez tę firmę. W ciągu najbliższych miesięcy dowiemy się zapewne dużo więcej na temat aktualizacji tego oprogramowania. Im bliżej tej premiery, tym więcej informacji będzie pojawiać się w internecie, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200