Time Warner i EMI rezygnują z fuzji

Firmy poinformowały o odstąpieniu od - szacowanego na 20 mld USD - połączenia. Zamierzają jednak rozważyć alternatywne formy współpracy, które nie będą budzić zastrzeżeń Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Warner Brothers Music Group, należący do koncernu medialnego Time Warner, i EMI Group zdecydowały się wycofać z planowanego połączenia. Jego wartość była szacowana na 20 mld USD.

"Firmy po prostu odwołały swoje połączenie" - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej, która miała wypowiedzieć się co do możliwości realizacji fuzji. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu firmy przedstawiły plan ustępstw, mających zadośćuczynić wymaganiom Unii Europejskiej, która obawiała się o zmonopolizowanie europejskiego rynku wydawnictw muzycznych.

Przedstawiciele EMI stwierdzili, że wycofanie wniosku o dopuszczenie do połączenia da koncernom czas niezbędny na rozważenie rozwiązań, które powinny zadowolić organy unijne, a także władze USA.

Tymczasem organy unijne nadal zastanawiają się nad dopuszczeniem do innej fuzji - Time Warnera z America Online. Komisja ma podjąć decyzję w tej kwestii w drugiej połowie tego miesiąca.

***

America Online i Time Warner: zielone światło dla fuzji

Time Warner i EMI idą na ustępstwa Unii Europejskiej

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200