Tim Cook wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji

Prezes Apple powiedział, co sądzi o AI i jej gwałtownym rozwoju.

Prezes Apple - Tim Cook - wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji, która znacząco wyewoluowała po udostępnieniu GPT-3 przez OpenAI pod koniec ubiegłego roku. Podczas, gdy Microsoft w pełni korzysta z dobrodziejstw GPT integrując chatboty w kolejnych swoich usługach, a Google pracuje nad własnym rozwiązaniem, firma Apple aktualnie obserwuje poczynania konkurencji i nie rozpoczyna walki w tej kategorii.

Tim Cook szczerze o OpenAI i sztucznej inteligencji
Źródło: apple.com

Tim Cook szczerze o OpenAI i sztucznej inteligencji

Źródło: apple.com

Pogląd Tima Cooka na rozwój generatywnej sztucznej inteligencji jest porównywalny do wypowiedzi ekspertów i naukowców. Według prezesa Apple w technologii tej drzemie ogromny potencjał, ale również "szereg problemów, które trzeba rozwiązać". Cook nie poinformował czy Apple zamierza włączyć generatywne rozwiązania AI do swoich produktów.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Chiński sklep App Store nie oferuje już tych popularnych aplikacji
  • Copilot Pro czyli subskrypcja na AI - wkraczamy w nową erę usług?

Na pytania o implementacji sztucznej inteligencji bazującej na modelu GPT Cook zauważył, że Apple wykorzystało uczenie maszynowe i inne podejścia AI do działania funkcji, takich jak wykrywanie wypadków i monitorowanie tętna.

Widzimy AI jako ogromny i będzie nadal tkania go w naszych produktach na bardzo przemyślanej podstawie

Według prezesa firmy Apple nierozmyślne korzystanie i implementacja sztucznej inteligencji może mieć skutki odwrotne do zamierzonych.

Komentarz Tima Cooka został opublikowany wkrótce po czwartkowym spotkaniu przedstawicieli firm takich jak Microsoft, Google, OpenAI oraz Anthropic w Białym Domu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200