TikTok ma również swojego chatbota AI

Chatboty AI wkraczają krok po kroku do kolejnych internetowych aplikacji. Przykładem jestc TitTok, który dorobił się też swojego chatbota i zapowiada, że w najbliższej przyszłości zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Grafika: TikTok

Chatbot chińskiej firmy TikTok nosi nazwę Tako i jest obecnie intensywnie testowany na Filipinach. Według nieoficjalnych informacji, ikona reprezentująca chatbot będzie wyświetlana w wielu miejscach (po prawej stronie paska aplikacji, nad profilem użytkownika oraz pod przyciskami polubień, komentarzy i zakładek), tak aby można go było w każdej chwili uruchomić. Testerzy są na wczesnym etapie sprawdzania poprawności pracy chatbota i twierdzą, że dzięki niemu TikTok będzie oferować zupełnie nowe, nieznane wcześniej możliwości.

TikTok idzie więc w ślady Snapchata, który dwa miesiące temu udostępnił użytkownikom bezpłatnie bota noszącego nazwę My AI. Również Meta zamierza wprowadzić do oferty podobnego bota. Twórcy chatbota Tako twierdzą iż spowoduje on, że użytkownicy usługi zaczną rezygnować z tradycyjnej metody przeszukiwania internetu, co postawi w trudnej sytuacji konkurencję, szczególnie firmę Google, która musi coś zrobić, aby nie stracić pozycji lidera na tym rynku.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Meta pracuje na chatbotami posiadającymi różne osobowości
  • AI - jak unikać tendencyjności danych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200