Tieto Poland rozpoczyna współpracę z włoskim integratorem Italtel

Tieto Poland podpisało umowę partnerską z włoskim dostawcą i integratorem systemów telekomunikacyjnych Italtel. Celem partnerstwa jest m.in. poszerzenie palety rozwiązań, które oferuje Tieto, służących do zarządzania i budowy sieci Next Generation Network (NGN).

Dzięki współpracy Tieto ma się stać ośrodkiem kompetencyjnym w zakresie doradztwa i wdrożeń systemów firmy Italtel w Polsce. "Nasi klienci w Polsce będą mogli skorzystać z dodatkowych rozwiązań w zakresie dostępu do szerokopasmowego Internetu, telefonii IP czy wysokowydajnej transmisji obrazu i dźwięku w jakości HD. Co więcej, część z tych rozwiązań będzie dostępna w modelu usługowym SaaS" - mówi Zbigniew Długosz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Tieto Poland.

Pierwszy, wspólny projekt, z wykorzystaniem rozwiązań Italtel, jest realizowany dla firmy TK Telekom, a polega na uzupełnieniu i częściowym zastąpieniu obecnych węzłów sieci telekomunikacyjnej tego operatora oraz wdrożeniu platformy Intelligent Network (IN) w celu świadczenia nowych usług dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wdrożenie zaprojektowanych przez Tieto i Italtel rozwiązań ma pozwolić firmie TK Telekom zoptymalizować zarządzanie zasobami sieci oraz umożliwić szybsze reagowanie na zmieniające się warunki na rynku usług telekomunikacyjnych. Chodzi tu min. o udostępnianie usług typu Triple-Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200