Thomson: nowe notebooki i tablety na polskim rynku

Thomson zamierza wprowadzić do sprzedaży na polskim rynku modele ultracienkich notebooków, a także serię tabletów z systemem Android.

Thomson od lat jest znany w Polsce, ale dotychczas ta francuska firma nie oferowała notebooków i tabletów pod tą marką. Obecnie ma się to zmienić i Thomson zapowiada wprowadzenie serii nowych ultracienkich notebooków Prestige o przekątnych wyświetlacza 10,1, 11,6 oraz 14 cali wykorzystujących procesory intelowskie i system Windows 10 (dostępne będą modele z ekranem dotykowym) oraz 7- i 10-calowych tabletów TEO7 i TEO10 pracujących pod kontrola systemu Android.

Notebooki i tablety Thomsona mają się pojawić w sprzedaży w tym roku, ale firma jest dopiero w fazie przygotowywania kanałów dystrybucji i bliższe szczegóły dotyczące dat wprowadzenia oraz cen nowych produktów nie są ustalone.

Zobacz również:

  • Wydłużenie żywotności akumulatora w komputerach przenośnych
  • Microsoft Surface Pro debiutuje z procesorem ARM i wyświetlaczem OLED

„Produkty nie zostały jeszcze przygotowane pod kątem dostosowania klawiatury i systemu operacyjnego do polskich wymagań. Oprócz tego umowy dotyczące ich sprzedaży w sklepach sieciowych są w fazie przygotowywania, a Thomson nie zawarł też jeszcze żadnych umów z dystrybutorami lub integratorami” mówi Matt Descamps, dyrektor ds. sprzedaży Thomson Computing.

Jeśli chodzi o tablety, to Matt Descamps widzi możliwość ich wykorzystania w profesjonalnych zastosowaniach, na przykład w szpitalach, a do tego niezbędne jest znalezienie odpowiednich firm zajmujących się integracją i wdrożeniami systemów IT w placówkach służby zdrowia lub innych gałęziach przemysłu.

Więcej szczegółów na temat modeli notebooków i tabletów Thomson można znaleźć na stronie firmy.

Thomson: nowe notebooki i tablety na polskim rynku

Tablet Thomson TEO10.

Thomson: nowe notebooki i tablety na polskim rynku

Ultracienki notebook Thomson Prestige.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200