Thomson i Sony kupują udziały w Canal Plus Technologies

Thomson Multimedia i Sony Europe przejmą 3% udziałów w Canal Plus Technologies, firmie tworzącej oprogramowanie dla telewizji cyfrowych, będącej spółką zależną francuskiego Canal Plus. Dzięki umowie ...

Thomson Multimedia i Sony Europe przejmą 3% udziałów w Canal Plus Technologies, firmie tworzącej oprogramowanie dla telewizji cyfrowych, będącej spółką zależną francuskiego Canal Plus.

Dzięki umowie Thomson i Sony uzyskają dostęp do nowego rozwiązania MediaHighway Consumer Electronics typu middleware, przeznaczonego do wykorzystywania w platformach telewizji interaktywnych. Rozwiązanie to ma trafić na rynek w przyszłym roku.

Oprogramowanie MediaHighway Consumer Electronics zostało opracowane pod kątem wykorzystania w rozwiązaniach platformy telewizji cyfrowej i jest przeznaczone do instalacji w przystawkach telewizyjnych. Jest ono na razie zgodne z otwartym standardem DVB-MHP (Digital Video Broadcast, Multimedia Home Platform), wykorzystywanym przez cyfrowe telewizje. Jak twierdzą przedstawiciele Canal Plus Technologies, być może w przyszłości będzie ono zgodne także z innymi standardami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200