Think Summit Warsaw 2019

W dzisiejszym dynamicznym świecie rozumienie roli jaką pełni technologia i jak możemy ją efektywnie wykorzystać jest bardzo istotne. Obecnie wypracowywanie przewagi konkurencyjnej w znaczącej mierze budowane jest na skutecznym wykorzystaniu możliwości technologicznych oferowanych przez chmurę obliczeniową, sztuczną inteligencję, blockchain czy też rozpoczynającą swoje komercyjne podboje w obszarze przetwarzania danych technologię kwantową.

Autor: Piotr Beńke, CTO IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Think Summit Warsaw 2019
Think Summit Warsaw 2019

Piotr Beńke, CTO IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Wprowadzenie tych rozwiązań do przedsiębiorstwa zmienia sposób działania organizacji na zewnątrz, ale także wymaga wewnętrznej transformacji. Umożliwiając optymalizację procesów, kosztów, szybką reakcję na potrzeby rynku, zwiększenie produktywności i budowanie nowych rynków, zmieniamy sposób w jaki budujemy nasze sieci partnerskie, pozyskujemy nowych klientów jak i poprawiamy doświadczenie klienta w dostępie i obcowaniu z naszymi produktami. W dobie coraz większej ilości danych jak i wzroście powszechnej świadomości co do ich wartości, konieczne jest zrozumienie mechanizmów zabezpieczających informacje, które pozwalają firmom bezpiecznie operować w coraz bardziej połączonym świecie.

Na najbliższej konferencji Think Summit organizowanej przez IBM w Warszawie poruszane będą wymienione powyżej zagadnienia. Zaprezentujemy przykłady transformacji organizacji do chmury, porozmawiamy o ciekawych zastosowaniach technologii sztucznej inteligencji w wybranych branżach jak i omówimy zagadnienia potrzeb na rynku pracy w zakresie umiejętności pracowniczych związane z wdrażaniem i wykorzystywaniem nowych technologii.

Zobacz również:

  • To narzędzie pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać moc komputera kwantowego
  • Majowa konferencja Apple może być ważniejsza niż oczekujemy

Tym co napędza postęp i przewagę konkurencyjną jest nieustanna innowacja. IBM od wielu lat buduje kulturę innowacyjności wewnątrz organizacji, czego dowodem jest nieprzerwane od 25 lat dzierżenie pierwszego miejsca pod kątem liczby posiadanych patentów (ponad 9000 patentów w 2018) w biurze patentowym USA. Ponadto nasze laboratoria badawcze nieustannie pracują nad kolejnymi technologiami przyszłości w wielu obszarach. IBM co roku pod nazwą „5 in 5” publikuje listę 5 innowacji na najbliższe 5 lat.

Podczas tegorocznej edycji konferencji będziemy mieli zaszczyt gościć Dyrektora Innowacji IBM oraz CTO z IBM Global ThinkLab, którzy zaprezentują podejście IBM do innowacji jak i same innowacje. Wraz z zaproszonymi gośćmi z różnych dziedzin skomentujemy tegoroczną edycję „5 in 5”. Serdecznie zapraszam na konferencję Think Warsaw Summit, która odbędzie się 17 września 2019.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200