Think Digital Summit Poland - co warto wiedzieć przed konferencją

Rok 2020 przyniósł niespodziewane ogromne zmiany i wyzwania na niespotykaną dotąd skalę. Inspiracja, dzielenie się wiedzą i możliwość spotkania z praktykami i ekspertami są potrzebne jak nigdy dotąd. Niemal wszystkie organizacje starają się przemyśleć na nowo i przebudować swój sposób działania, podejście do biznesu, metody codziennej pracy.

Technologia umożliwiła firmom szybkie przestawienie się na pracę zdalną i funkcjonowanie w trudnych warunkach podczas pandemii – bez nowoczesnych rozwiązań IT działanie wielu przedsiębiorstw nie byłoby możliwe. Rola IT nie tylko wzrosła, ale także stała się bardziej oczywista dla wszystkich uczestników gry rynkowej.

Tegoroczna edycja konferencji IBM Think Digital Summit Poland znakomicie wpisuje się w aktualną sytuację. W cyfrowej odsłonie będzie można poznać interesujące case studies, przykłady innowacyjnych projektów, posłuchać międzynarodowych ekspertów, podyskutować z praktykami.

W programie m.in.

  • Historia realizacji serialu „Wiedźmin” Netflixa
  • Projekt bezzałogowego, autonomicznego statku Mayflower wybudowanego w Gdyni
  • IBM Watson jako ekspert muzyki klasycznej
  • Sesje tematyczne: Journey to Cloud, Smarter Business i GoodTech i przykłady innowacyjnych projektów wykorzystujących m.in. chmurę, blockchain i sztuczną inteligencję.

Innowacje i przyszłość

Rozmowa o technologii nie może się udać bez poruszenia tematu quantum computing, machine learning czy blockchain. Sztuczna inteligencja zmienia sposób działania naszego świata. Bardzo obiecującym obszarem są algorytmy reinforcement learning (RL) rozwijające robotykę, systemy tradingowe, czy zarządzanie łańcuchami dostaw. Dla osób, które chcą poznać działanie technologii w praktyce, będzie dostępna specjalna sesja warsztatowa.

Coraz częściej słyszymy, że quantum computing to kolejna rewolucja w świecie IT. Warto nie tylko zastanowić się nad potencjałem biznesowym tej technologii, posłuchać głosu międzynarodowych ekspertów i naukowców, ale także wziąć udział w warsztatach w formule hands-on: programowanie komputerów kwantowych z Qiskit - IBM Quantum.

Cloud pomyślany na nowo

Transformacja chmurowa zmienia sposób działania całej organizacji, to decyzja na poziomie strategicznym. Co dzisiaj oznacza w praktyce? Wiele organizacji ma za sobą niedawne doświadczenie wykonania planu 2-letniego w 2 miesiące. Dyskusja na temat wielu aspektów chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej będzie możliwa w kampusie Journey to Cloud, gdzie zostaną pokazane inspirujące przykłady organizacji wykorzystujących chmurę w osiąganiu sukcesu biznesowego.

Ale czy można powiedzieć coś nowego o cloudzie? Harish Grama, IBM General Manager, Public Cloud udowodni, że tak, pokazując dlaczego 47 organizacji z listy Fortune 50, 10 na 10 największych światowych banków i 8 na 10 największych linii lotniczych zaufało chmurze IBM.

Misja społeczna technologii

Technologia powinna być odpowiedzialna, tworzona w warunkach zrównoważonego rozwoju, wolna od uprzedzeń – innowacje powinny mieć pozytywny wpływ na życie ludzi, społeczeństwa i na cały świat. Podczas bloku tematycznego GoodTech, będzie można poznać ekspertów, których codziennym zadaniem jest tworzenie i ciągłe doskonalenie innowacyjnych projektów przynoszących pozytywną zmianę. To świetna okazja, aby przyjrzeć się ciekawym inicjatywom społecznym i zastanowić nad wpływem technologii na obecną sytuację w Polsce i na świecie.

Jak zbudować mądrzejszy biznes?

Automatyzacja, technologia 5G, czwarta rewolucja przemysłowa czy blockchain – to wszystko składowe nowoczesnych strategii biznesowych, opartych na technologii. W jaki sposób IT pomaga organizacjom w skoncentrowaniu się na celu, przyspieszeniu działania, wzmocnieniu przywództwa i podejmowaniu lepszych decyzji? Podczas panelu Building Smarter Business, wyjątkowi prelegenci opowiedzą o najlepszych praktykach i perspektywach na przyszłość.

Konferencja IBM Think Digital Summit odbędzie się już 16-17 września on-line. Szczegóły i rejestracja: https://www.ibm.com/pl-pl/events/think-summit/index.html