Thales uznany za lidera rynku w obszarze bezpieczeństwa Big Data w raporcie KuppingerCole Analysts Leadership Compass

Materiał promocyjny W raporcie doceniono wiodącą rolę firmy Thales na rynku bezpieczeństwa danych, dzięki jej CipherTrust Data Security Platform. Platforma bezpieczeństwa danych została doceniona za wykrywanie i klasyfikację danych, transparentne szyfrowanie, a także ochronę baz danych oraz danych aplikacji. W raporcie doceniono także takie funkcje jak maskowanie danych CipherTrust, tokenizację, kontrolę dostępu, firmowe zarządzanie kluczami oraz zarządzanie kluczami w chmurze.

„CipherTrust Data Security Platform oferuje pełen zakres zabezpieczenia danych, obejmujących ich wykrywanie i klasyfikację, transparentne szyfrowanie, ochronę na poziomie bazach danych i w aplikacjach, data masking, tokenizację, kontrolę dostępu, zarządzanie kluczami kryptograficznymi organizacji oraz ujednolicone zarządzanie kluczami środowisk chmurowych z jednego interfejsu. To ujednolicone podejście w ramach wszystkich dostępnych środowisk IT daje liczne możliwości zastosowań biznesowych wykraczających poza same zapewnienie zgodności, obejmuje również uproszczenie procedur bezpieczeństwa danych, przyspieszenie migracji do chmury, a także znaczne ograniczenie ryzyka narażenia danych w ramach całych przedsiębiorstw” – mówi Alexi Balaganski, Główny Analityk w KuppingerCole.

W związku z obecnie trwającą transformacją cyfrową do chmury, a także decentralizacją działań biznesowych z powodu pandemii COVID-19, skuteczne bezpieczeństwo danych stało się sprawą jeszcze ważniejszą, jako zapewnienieochrony przedsiębiorstw przed cyberprzestępczością. Raport o Zagrożeniach Danych 2020 według firmy Thales ujawnia, że 100% badanych przedsiębiorstw zgłasza, iż przynajmniej część ich danych wrażliwych przechowywanych w chmurze nie jest szyfrowanych. Według tego raportu, tylko 54% danych wrażliwych w chmurze chronionych jest szyfrowaniem, a jeszcze mniej (44%) za pomocą tokenizacji. Mimo to jedna piąta firm (20%) zamierza ograniczyć wydatki na bezpieczeństwo danych w przyszłym roku. Scentralizowana platforma bezpieczeństwa danych, chroniąca dane we wszystkich środowiskach organizacji, może pozwolić organizacji zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie poprawić zgodność w zakresie bezpieczeństwa.

„Covid-19 zmienił sposób, w jaki korzystamy z danych, przechowujemy je i pracujemy na nich. Hakerzy szukają potencjalnych słabych punktów, aby znaleźć dostęp do tych wrażliwych danych w zdalnych bazach i w zestawieniach big data. Nasza platforma bezpieczeństwa danych CipherTrust [CipherTrust Data Security Platform] zapewnia potężne i łatwe w obsłudze narzędzia pozwalające na rozpoznanie, ochronę i kontrolę ich danych, niezależnie od tego, gdzie się one znajdują” – mówi Todd Moore, Wiceprezes do spraw Rozwiązań Szyfrowania w Thales. – „To wielki zaszczyt, zostać zauważonym jako lider w dziedzinie bezpieczeństwa baz danych i big data przez KuppingerCole. To uznanie potwierdza jakość naszej oferty na rynku oraz nieustanne starania o zaspokojenie coraz bardziej złożonych potrzeb w zakresie poufności danych naszych klientów”.

CipherTrust Data Security Platform to platforma umożliwiająca uproszczenie procesu zapewnienia zgodności w zakresie bezpieczeństwa danych, łącząca technologie Thales Vormetric oraz SafeNet KeySecure. Została opracowana w celu połączenia funkcji rozpoznania i klasyfikacji danych oraz analizy ryzyka z szyfrowaniem, dostępem, maskowaniem danych i zarządzaniem kluczami kryptograficznymi, aby zapewnić bezproblemową i kompleksową ochronę przed atakami.

Pobierz pełen raport: KuppingerCole Report Leadership Compass for Database and Big Data Security.

Więcej informacji i ciekawych materiałów znajdziesz na naszej stronie internetowej https://cpl.thalesgroup.com.

Kontakt: Joanna Rzepka, Thales Group, [email protected]