Textus Virtualis i Impaq będą świadczyć usługi ASP

"Forma współpracy naszych firm nie została jeszcze określona. Być może zostanie utworzona nowa spółka, która zajmie się tą działalnością" - mówi Tomasz Judycki, prezes Textus Virtualis.

Textus Virtualis i Impaq Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie świadczenia usług w modelu ASP (Application Service Provisioning). "Forma współpracy naszych firm nie została jeszcze określona. Być może zostanie utworzona nowa spółka, która zajmie się działalnością ASP" - mówi Tomasz Judycki, prezes Textus Virtualis. "Porozumienie z Impaq pozwoli działać nam na większą skalę" - dodaje.

Textus Virtualis już w 2000 r. zaoferował w modelu ASP system Argus przeznaczony dla placówek medycznych. Według Tomasz Judyckiego, w najbliższych tygodniach zostanie podpisana umowa z pierwszym klientem.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Textus Virtualis stworzył dotychczas jeden system - Argus, przeznaczony dla jednostek służby zdrowia i obsługujący tzw. białą część szpitala. Dotychczas został on wdrożony w ZOZ Kielce i podlegających mu 22 przychodniach, a także w Centrum Onkologii w Kielcach. Niedawno - we współpracy z firmą Progress Software - Argus został dostosowany do oferowania w modelu ASP. Firma pracuje nad aplikacjami przeznaczonymi dla innych branż.

IMPAQ Polska to przedstawicielstwo szwajcarskiej firmy IMPAQ. IMPAQ Polska składa się z dwóch firm-córek: IMPAQ Business Solutions i IMPAQ Technology Center. IBS odpowiada za działalność holdingu na rynku polskim oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. ITC stanowi centrum technologiczne holdingu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200