Teta przejmuje kolejnego producenta oprogramowania

Wczoraj przedstawiciele spółki poinformowali o {{a:HTTP://www.computerworld.pl/news/145164.html}}inwestycji w InsERT{{/a}}. Dziś Teta poinformowała o przejęciu za 31,5 mln zł 86% akcji węgierskiego producenta oprogramowania VT Soft.

Pakiet akcji zostanie odkupiony od dwóch podmiotów finansowych. Pozostałe 14% papierów znajduje się w rękach pracowników węgierskiej firmy. "Naszym celem było pozyskanie do grupy kapitałowej firmy, która z jednej strony w istotny sposób uatrakcyjni naszą ofertę, a z drugiej pozwoli wejść na nowe rynki. VT Soft spełnia oba te warunki" - mówi Jerzy Krawczyk, prezes Tety. Strony uzgodniły, że ostateczna umowa zostanie podpisana najpóźniej 22 kwietnia br. Inwestycja zostanie sfinansowana z wpływów z emisji akcji, środków własnych i kredytu bankowego.

Przedmiot działalności VT Soft jest produkcja oprogramowania do zarządzania kapitałem ludzkim, outsourcing kadrowo-płacowy, projekty dedykowane dla instytucji rządowych oraz programy do zarządzania instytucjami administracji publicznej. "Mam nadzieję, że w perspektywie dwóch lat staniemy się rozpoznawalnym i cenionym partnerem na środkowoeuropejskim rynku rozwiązań typu HR" - zapowiada prezes Tety. Podobne usługi firma oferuje już w Polsce. We wrześniu 2007 r. Teta wydzieliła spółkę Teta HR Center, która ma świadczyć usługi outsourcingu obsługi procesów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Przypomnijmy, wczoraj firma poinformowała o przejęciu 35% udziałów w InsERT. Umowa inwestycyjna między Tetą a InSERT została podpisana z dotychczasowymi największymi akcjonariuszami ostatniej z tych spółek - Bożeną i Jarosławem Szawlis. Zgodnie z nią Teta dokona inwestycji kapitałowej w InsERT, której efektem będzie zaangażowanie kapitałowe na poziomie 35%. Zakończenie transakcji przewidywane jest najpóźniej na 30 czerwca br.


TOP 200