Testy zderzeniowe tabletów

Tablet kosztował cię 2000 zł albo więcej, w dodatku bardzo go polubiłeś? Boisz się pomyśleć, co się stanie, jeśli wypadnie ci z ręki? Przeżyje upadek bez szwanku czy będziesz musiał z utęsknieniem czekać na jego powrót z serwisu, a może pieniądze i przyjemność szlag trafił?

Takie pytania postawili sobie ludzie ze SquareTrade, amerykańskiego konsumenckiego serwisu gwarancyjnego, i odpowiedzieli na nie - upuszczając tablety iPad 2 firmy Apple (z i bez osłony Smart Cover) oraz BlackBerry PlayBook firmy Research in Motion - na betonowy chodnik z wysokości bioder stojącego człowieka (czyli mniej więcej metra). SquareTrade jest jedną z kilku amerykańskich firm sprzedających polisy ubezpieczeniowe dla urządzeń mobilnych, więc nic dziwnego, że jest żywo zainteresowana tym, od jakiego ryzyka ubezpiecza m.in. właścicieli tabletów. Z drugiej strony crash testy tej firmy i publikowane na youtube ich zapisy wideo mogą być dla potencjalnych ich klientów ważnym argumentem za wykupieniem polisy.

Zapraszamy na filmy (w jęz. angielskim):

Test upadku iPada 2

Przypadek pierwszy: ekran iPada 2 bez nakładki Smart Cover pęka w drobne kawałki w próbie zrzucenia tabletu szybą w dół, chociaż tablet nie przestaje działać. Przypadek drugi: upuszczenie iPada ze Smart Cover, również ekranem w dół, kończy się brakiem uszkodzeń osłony i ekranu - urządzenie funkcjonuje bez problemu. Przypadek trzeci: iPad ze Smart Cover zrzucony z większej wysokości (ramion stojącego) - osłona odpada, a ekran iPada doznaje uszkodzeń (choć wyraźnie mniejszych niż w pierwszym przypadku). Wniosek jest oczywisty - do iPada wskazane jest dokupienie Smart Cover albo innej osłony.

Zobacz również:

  • Google przygotowuje specjalne wersje swoich aplikacji na tablety
  • iPad mini. Kto powinien go kupić?

Test upadku PlayBooka

PlayBook działa po zrzuceniu go z wysokości bioder ekranem w dół, ale ma istotne uszkodzenia na krawędziach urządzenia. Druga próba kończy się poważniejszym uszkodzeniem ekranu - nie pozwalającym już na skuteczne operowaniem dotykiem i grożącym poranieniem palców. Ostatecznie PlayBook jednak lepiej znosi upadki ekranem w dół bez osłony niż iPad 2.

Polecamy także: Krótka wycieczka po ChromeOS

a także: Jak wygląda Windows 8

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200