Testowy Office 2016 dla wszystkich

Microsoft zdecydował się na szersze udostępnienie testowej wersji MS Office 2016 dla Windows, z której od marca mogli już korzystać subskrybenci biznesowej wersji Office 365. Nowe wydanie mogą testować wszyscy zainteresowani, niezależnie od tego, czy obecnie korzystają z jakiejś wersji pakietu.

W skład zestawu aplikacji biurowych wchodzą Access, Excel, Lync, OneNote, Outlook, PowerPoint, Publisher oraz Word (czyli pakiet podobny do tego, który użytkownikom biznesowym udostępniono w połowie marca). „Od marca pokazujemy naszym klientom próbkę tego, co znajdą w finalnej wersji Office 2016. Dziś oferujemy bardziej całościowe podejście do tego tematu – możliwość zorientowania się, czego użytkownicy zarówno indywidualni jak i biznesowi mogą spodziewać się w kolejnym wydaniu oprogramowania” – stwierdził Jared Spataro, odpowiedzialny za marketing działu Office.

Przypomnijmy, że wedle wcześniejszych zapowiedzi Microsoftu Office 2016 dla Windows powinien pojawić się na rynku jesienią bieżącego roku. To może oznaczać, że pod koniec lata lub na początku jesieni na rynek trafi Office 2016 dla komputerów Mac. Wiele bowiem wskazuje na to, że prace nad tą edycją postępują nieco szybciej, choćby fakt, iż wersje testowe tej edycji pojawiają się wcześniej niż windowsowej.

Office 2016 będzie standardowym zestawem desktopowych aplikacji biurowych. Niezależnie od niego Microsoft pracuje również nad pakietem o nazwie Office for Windows 10, w skład którego wejdą programy dostosowane do funkcjonowania również na dotykowym ekranie. Wersję testową tego wydania Microsoft udostępnił w lutym br.

Z FAQ dla testerów wynika, że nową wersję pakietu dla Windows zainstalować można w systemie Windows 7 lub późniejszym i że do jej poprawnego działania niezbędne jest odinstalowanie Office’a 2013. Na firmowych komputerach niezbędne może być do tego uzyskanie autoryzacji administratora. Narzędzia administracyjne Microsoftu pozwalają na takie skonfigurowanie systemu, by było możliwe instalowanie oprogramowania w wczesnych wersjach testowych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Microsoftu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200