Testowanie sieci SAN

Laboratorium testowe SAN Solution Center firmy Polcom (Kraków) wzbogaciło się o 128-portowe urządzenie FC/9000 Director z rodziny produktów FC/9000.

Laboratorium testowe SAN Solution Center firmy Polcom (Kraków) wzbogaciło się o 128-portowe urządzenie FC/9000 Director z rodziny produktów FC/9000.

Urządzenie jest przeznaczone do testowania krytycznych ścieżek sieci SAN w środowisku średnich i dużych systemów komputerowych, wymagających wysokiej jakości i dostępności połączeń sieciowych (na poziomie 99,999 proc).

Zobacz również:

  • Microsoft rozszerza program bug bounty

Fibre Channel Director FC/9000 firmy Inrange to inteligentne urządzenie aktywne, zapewniające dostępność danych w trybie pracy ciągłej, z niezawodnością "pięciu dziewiątek", czyli łącznie niewiele ponad 5 min (planowanego i nieplanowanego) przestoju w roku.

Do niedawna sieci SAN (Storage Area Network) budowane były z wykorzystaniem urządzeń 8- lub 16-portowych, jednak wraz z rozwojem infrastruktury potrzebne były coraz bardziej skomplikowane kaskady urządzeń - jednak utrudniające zarządzanie i zwiększające prawdopodobieństwo występowania błędów oraz niestabilności sieci. Dzięki możliwościom rozbudowy do 128 portów (min. konfiguracja - 24 porty) produkty typu FC/9000 Director mogą być używane jako rdzeń sieci SAN, zaprojektowanej do obsługi intensywnej transmisji danych o przepływności 2 Gb/s. Dodatkowo istnieje możliwość integracji w jednym urządzeniu różnych standardów, takich jak FICON (IP, ATM w 2002 r.).

FC/9000 Director wyposażono w oprogramowanie Enterprise Manager do zarządzania i kontroli zasobów pamięci masowych w sieci.

Zaletą FC/9000 Director jest zapewnianie wysokiej dostępności przy intensywnych transferach danych, wymaganych w procesach backupowych, przeszukiwania danych (data mining) czy współdzielenia zasobów (data sharing). Zastosowanie opcji XCAFTM (Extended Credit Addressing Facility) pozwala na przełączanie szyn typu FICON i Fibre Channel w obrębie samego urządzenia bądź w połączeniach sięgających standardowo 10 km, a niekiedy nawet 100 km.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200