Testowa wersja Internet Explorera 6 została udostępniona w Internecie bez zgody Microsoftu

Testowa wersja najnowszej przeglądarki Internet Explorer 6 pojawiła się na stronach internetowych co najmniej dwóch programistów. Jest to o tyle dziwne, że Microsoft udostępnił tę wersję wybranej, wąs...

Testowa wersja najnowszej przeglądarki Internet Explorer 6 pojawiła się na stronach internetowych co najmniej dwóch programistów. Jest to o tyle dziwne, że Microsoft udostępnił tę wersję wybranej, wąskiej grupie osób, która musiała zobowiązać się do nierozpowszechniania w jakikolwiek sposób tego oprogramowania.

Nowy Explorer trafił jednak do osób niepowołanych, które udostępniły go na stronach WWW. W serwisie The-Ctrl-Alt-Del.com program był dostępny wczoraj przez ok. 18 godz., do momentu gdy autor serwisu dowiedział się o śledztwie prowadzonym przez Microsoft. W tym czasie program zdołało jednak pobrać prawdopodobnie kilka tysięcy osób.

Zobacz również:

Dostępność Explorera 6 reklamowana była także na stronie FileCliks.com, jednak w momencie prób jego pobrania użytkownicy byli przekierowywani na stronę główną serwisu. Wśród ogłoszeń zamieszczanych na tej stronie widniał również odnośnik do rosyjskiego , gdzie można było pobrać program Microsoftu.

Przedstawiciele Microsoftu nie chcieli udzielić komentarzy na ten temat. Właściciele serwisów z kolei nie chcieli ujawnić źródła, z którego otrzymali najnowszą wersję przeglądarki.

"Nie czuję się winny, ponieważ niczego nie ukradłem. Co innego, gdyby to była kolejna wersja systemu operacyjnego. A to jest tylko oprogramowanie, które i tak będzie oferowane bezpłatnie" - tłumaczy Eric LeVasseur, właściciel strony The-Ctrl-Alt-Del.com.

Ze zrzutów ekranów zamieszczonych na stornach WWW wynika, iż wygląd programu nie został w poważnym stopniu zmieniony w porównaniu z wersjami poprzednimi. Z widocznych zmian ma być zamieszczony z lewej strony ekranu tzw. Explorer bar, rozwijalny pasek menu z linkami do zasobów sieciowych Microsoftu i innych serwisów internetowych.

***

Internet Explorer 6.0 w wersji beta trafił do testów


TOP 200