Tesla stawia na SI

Jeśli ktoś twierdzi, że najważniejszym produktem, jaki firma Elona Muska wprowadzi na rynek w tym roku, będzie kolejny model elektrycznego samochodu Tesla, to jest w błędzie. Jak poinformował bowiem kilka dni temu na swoim blogu sam Elon Musk, nie będzie to w ogóle samochód, a humanoidalny – czyli przypominający fizycznie człowieka - robot noszący nazwę Optimus.

Grafika: ustimetoday.com

Musk zaprezentował innowacyjnego robota po raz pierwszy w zeszłym roku na firmowej konferencji AI Day poświęconej sztucznej inteligencji. Zapowiedział wtedy, że ambicją firmy jest stworzenie robota, który będzie w stanie zastąpić człowieka na bardzo wielu stanowiskach pracy, jak również wykonywać wiele zadań, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla ludzi.

Optimus, znany wcześniej jako Tesla Bot, będzie korzystał z tego samego oprogramowania, które zarządza obecnie systemem wspomagającym kierowców samochodów (Autopilot). Musk zapowiada, że pierwsze egzemplarze nowego robota znajdą zastosowanie przy produkcji samochodów, gdzie będą wszechstronnie testowane, zanim zaczną wykonywać bardziej zaawansowane zadania, wymagające w większym stopniu samodzielnego myślenia.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • Tesla kontynuuje prace nad humanoidalym robotem
  • Tesla otrzymała europejski certyfikat dla autopilota 4.0

Pierwsze głosy komentujące tę wypowiedź Muska są bardzo krytyczne, gdyż tak klienci jak i inwestorzy oczekiwali, że hitem tego roku będzie jeden z zapowiadanych od jakiegoś czasu samochodów przyszłości, jak Cybertruck czy Roadster.

Szef Tesli postanowił jednak postawić na sztuczną inteligencję uważając, że w tym roku to właśnie ta technologia będzie dominować, a zapowiadane samochody mogą spokojnie pojawić się na rynku dopiero w następnych latach. Kto bowiem nie zabierze się obecnie do pociągu, na którym powiewa baner Sztuczna Inteligencja, ten może się do niego już nigdy nie dostać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200