Tesla obniżyła ceny i zwiększyła sprzedaż o 36%

Obniżka cen oraz informacja o zakazie sprzedaży aut elektrycznych w Europie pozwoliła Tesli na wysoką sprzedaż w pierwszym kwartale 2023 roku.

Tesla na przestrzeni ostatnich miesięcy zdecydowała się na zauważalne obniżki cen swoich pojazdów, co jest niespotykane w obecnie sytuacji gospodarczej. W momencie, gdy auta konkurencji zauważalnie drożeją, podstawowe modele Tesli można kupić o co najmniej 20 tysięcy złotych taniej, niż rok temu.

Tesla z rekordowymi wynikami sprzedażowymi w Q1/2023
Źródło: tesla.com

Tesla z rekordowymi wynikami sprzedażowymi w Q1/2023

Źródło: tesla.com

Na korzyść Tesli przemawia również przegłosowanie przez Unię Europejską ustawy, która w 2035 roku wprowadzi zakaz sprzedaży aut z napędem spalinowym. Akt ten sprawia, że konsumenci muszą jak najszybciej zacząć przyzwyczajać się do aut elektrycznych, których na drogach przybywa z dnia na dzień.

Zobacz również:

  • Tesla wkracza na kolejny poziom jazdy autonomicznej
  • Intel sprzedaje swoje kolejne udziały w spółce IMS
  • Kryzys nie dotknął flagowych smartfonów

W pierwszym kwartale 2023 roku Tesla dostarczyła aż 422 875 pojazdów, co oznacza ogromny wzoru o aż 36% w porównaniu z 2022 rokiem.

Na tą liczbę składa się aż 412 180 "tanich" pojazdów - modeli 3 i Y. Zaledwie 10 695 pojazdów, które dostarczono to droższe Model S oraz X.

W styczniu 2023 roku Tesla zdecydowała się na obniżenie ceny Modelu Y z powiększoną baterią aż o 20% względem poprzedniego cennika. Taki ruch sprawił, że Model Y stał się realną alternatywą dla aut spalinowych, które bardzo często odznaczają się zauważalnie gorszym wyposażeniem.

Na spadek cen produktów z pewnością ma wpływ również starzejąca się linii produktów. Ostatnią nowością wprowadzoną do sprzedaży jest Model Y, który zadebiutował na rynku w 2020 roku, a w praktyce jest to Model 3 z innym typem nadwozia.

Elon Musk przekazał w styczniu, że tegorocznym celem Tesli jest dostarczenie na rynek 2 milionów pojazdów. W 2022 roku sprzedano 1,3 miliona pojazdów. Analitycy szacują realną sprzedaż Tesli na poziomie 1,8 miliona egzemplarzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200