Tesla Model 3 – elektryczny superhit przemysłu motoryzacyjnego

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy elektryczny samochód firmy Tesla (Model 3) pobije wszelkie rekordy popularności. Niektórzy twierdzą, że samochód ten odegra w przemyśle motoryzacyjnym taką samą rolę, jaką w przemyśle IT odegrał swego czasu iPhone. W opinii specjalistów jest to najważniejsza premiera motoryzacyjna ostatnich lat, jeśli nie dziesięcioleci.

Samochód rozbudził wyobraźnię fanów motoryzacji tak bardzo, że od momentu przyjmowania przedpłat na ten pojazd – co miało miejsce zaledwie kilka dni temu - wpłacili oni do kasy firmy Tesla ponad 276 mln USD. Czymś takim przemysł motoryzacyjny nie mógł się nigdy pochwalić.

Tesla Model 3 – elektryczny superhit przemysłu motoryzacyjnego

Deskę rozdzielczą zastąpił wyświetlacz

Chodzi o 275 tys. osób, które wpłaciły po tysiąc dolarów zmawiając czterodrzwiowy samochód sedan Tesla Model 3. Podstawowy model tego pojazdu ma kosztować ok. 35 tys. USD, a w wersji bardziej luksusowej 42 tys. USD. To bardzo atrakcyjna cena biorąc pod uwagę fakt, że poprzedni model samochodu elektrycznego firmy Tesla (oznaczony symbolem S) kosztował w najskromniejszej wersji 70 tys. USD. Pierwsze samochody Tesla Model 3 zaczną schodzić z taśmy produkcyjnej w połowie 2017 roku.

Zobacz również:

  • Tesla uruchomiła produkcję procesora Dojo drugiej generacji

Producent samochodu informuje, że może on przejechać bez konieczności doładowania akumulatorów 350 kilometrów i potrzebuje sześciu sekund na osiągnięcie szybkości 100 km/godzinę. Dla porównania – samochód Mercedes C potrzebuje na to 6,3 sekundy.

Samochód posiada bardzo skromną deskę rozdzielczą. Właściwie można powiedzieć, że deski jako takiej nie ma, gdyż kierowca ma dyspozycji wyłącznie ekran dotykowy o przekątnej 15 cali, na którym komputer wyświetla wszystkie informacje o pracy pojazdu. Kolejna ciekawostka to dach samochodu, który wykonany jest z jednego kawałka szkła.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200