Terroryści sabotowali Windows XP

Mężczyzna podejrzany o przynależność do organizacji terrorystycznej znanej jako "Baza" zeznał, że islamscy terroryści sabotowali prace nad systemem operacyjnym Windows XP.

Mężczyzna podejrzany o przynależność do organizacji terrorystycznej znanej jako "Baza" zeznał, że islamscy terroryści sabotowali prace nad systemem operacyjnym Windows XP. Mohammad Afroze Abdul Razzak został zatrzymany przez indyjską policję. Z jego zeznań wynika, że kilku członków organizacji terrorystycznej kierowanej przez Osamę Bin Ladena zdołało przeniknąć do Microsoftu (pracowali w firmie jako programiści). Zatrzymany twierdzi, że ich głównym zadaniem było wprowadzanie do nowo powstającego systemu "koni trojańskich" oraz przeróżnych "furtek" umożliwiających niepowołanym osobom dostęp do komputerów, na których zainstalowany jest Windows XP.

Rzecznik Microsoftu, Jim Desler, nazwał rewelacje podejrzanego "dziwacznymi oraz absolutnie nieprawdopodobnymi". Podkreślił również, że do tej pory (premiera systemu odbyła się 25 października) nie wykryto w nim żadnych poważniejszych błędów. Również przedstawiciele indyjskiej policji, choć podkreślają, że zatrzymany rzeczywiście jest groźnym terrorystą, sugerują, by jego oświadczenia dotyczące Windows XP traktować "z przymrużeniem oka".

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200