Ternet w sieci

Usługodawca internetowy SM Media przejął domenę Ternetu.

Usługodawca internetowy SM Media przejął domenę Ternetu.

Dwa tygodnie klienci ogólnopolskiego dostawcy usług internetowych Ternet odcięci byli od świata zanim spółka SM Media nie wykupiła od Ternetu praw własności do domeny ternet.pl.

W połowie kwietnia br. Telekomunikacja Polska SA zawiesiła umowę ze spółką Ternet SA na korzystanie z sieci Polpak-T. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, powodem było zadłużenie spółki wobec TP S.A. Dopiero pod koniec kwietnia, na skutek umowy zawartej między Ternetem a SM Media łączność została przywrócona. SM Media podpisała również osobną umowę z TPSA na przywrócenie łączności z siecią Polpak-T. Nieoficjalnie wiadomo, że SM Media zdecydowała się uregulować długi Ternetu wobec Telekomunikacji.

"Dotychczasowi klienci Ternetu będą musieli zdecydować się do połowy maja br., czy chcą korzystać z usług SM Media" - stwierdził Wojciech Gawęda, prezes zarządu firmy. Dodał on, że zarówno nazwa domeny jak i adresy pocztowe klientów Ternetu zostaną zachowane. "Jedynie fizycznie przeniesiemy zawartość serwera Ternetu na naszą maszynę" - wyjaśnił Wojciech Gawęda. W czerwcu br. klienci Ternetu, którzy zdecydują się pozostać przy starym koncie internetowym, wniosą pierwsze opłaty za korzystanie z usług SM Media. W maju dostęp do sieci jest dla nich bezpłatny.

"W kwestiach handlowych mogę powiedzieć tylko tyle, że podpisaliśmy umowę z Ternetem i z TPSA. Nasze zobowiązania wobec tych firm są tajemnicą handlową" - zastrzegł Wojciech Gawęda. Nie udało się nam skontaktować z prezesem Ternetu Waldemarem Sadowskim. Jak twierdzą jego współpracownicy, przez ostatnie tygodnie był on nieuchwytny.


TOP 200