Terminale Futro B

Fujitsu Siemens Computers przedstawił na targach CeBIT 2004 nową linię tzw. cienkich klientów, nadając jej nazwę Futro B. Są to urządzenia (terminale) zaprojektowane z myślą o aplikacjach uruchamianych w środowisku terminal-serwer.

Fujitsu oferuje trzy modele terminali Futro B: Futro B210, Futro B220 i Futro B230. Wszystkie produkty zajmują bardzo mało miejsca. Mają wymiary 18.6cm x 6.7cm x 16.8cm.

Terminale nie posiadają wentylatorów i żadnych urządzeń z ruchomymi elementami, dzięki czemu pracują praktycznie bezgłośnie. Urządzenia pracują pod nowym systemem operacyjnym eLux NG, który pozwala na bezproblemowe połączenie z różnymi serwerami bez zaawansowanej znajomości działania Linuksa.

Terminale Futro B
Rozwiązania klienckie oparte na terminalach są przeznaczone dla klientów, którzy używają komputerów głównie do wpisywania danych, korzystania z baz danych, poczty elektronicznej oraz aplikacji biurowych. Seria Futro B będzie kierowana do instytucji publicznych, banków, korporacji ubezpieczeniowych oraz innych firm, które oparły swoje infrastruktury IT na terminalach.

Pomimo bardzo niewielkich rozmiarów (budowa typu „picotower”), seria Futro B oferuje standardowy interfejs PC i wszelkie funkcje wymagane w środowiskach korzystających z terminali. Zaimplementowany system eLux NG jest przystosowany do połączeń z różnego rodzaju serwerami. Na życzenie klientów, model FUTRO B230 jest dostępny z systemem operacyjnym Windows XP Embedded.

Terminale są wyposażone w pamięć RAM o pojemności od 64 do 256 KB (zależnie od modelu), w interfejs sieciowy Ethernet 10/100, port szeregowy, port równoległy i 3 porty USB. Opcjonalnie użytkownik może zamówić zewnętrzny czytnik SmartCard, blokadę Kensington

Lock oraz zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do pamięci Flash EPROM. Cena urządzenia - od 345 euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie:http://www.fujitsu-siemens.com.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200