Terminal domyślnym narzędziem wiersza poleceń w Windows 11

Windows Terminal stał się podstawowym narzędziem do obsługi wiersza poleceń w najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 11.

Niecały rok temu firma Microsoft poinformowała, że pracuje nad zmianą w obsłudze wiersza poleceń w systemie operacyjnym Windows 11. Gigant z Redmond poinformował, że Windows Terminal stanie się domyślnym narzędziem wiersza poleceń w Windows 11, co stało się z ostatnią aktualizacją.

Windows Terminal
Źródło: Microsoft.com

Windows Terminal

Źródło: Microsoft.com

Przez wiele lat za obsługę wiersza poleceń odpowiedzialne było narzędzie Windows Console Host (conhost.exe).

Zobacz również:

Wraz z opcjonalną aktualnie aktualizacją do Windows 11 2022 firma Microsoft zaimplementowała zmiany w obrębie obsługi wiersza poleceń, a Windows Terminal zastąpił Windows Console Host stając się domyślnym narzędziem do obsługi wiersza poleceń.

Zmiana została dokonana wraz z pierwszą aktualizacją dodającą nowe funkcje do ostatniej wersji Windowsa 11 - 22H2 (2022).

Microsoft informuje, że zmiana nastąpiła ze względu na przestarzałość rozwiązania Windows Console Host (conhost.exe). Windows Terminal oferuje wiele dodatkowych funkcji, które były chwalone przez użytkowników. Microsoft wymienia między innymi wiele profili, zakładki, panele, paletę poleceń oraz większe możliwości personalizacji narzędzia do własnych preferencji.

Aktualnie firma Microsoft testuje powyższą zmianę w aktualizacjach poglądowych. Zmiana zostanie wprowadzona u wszystkich użytkowników wraz z przeszłomiesięczną aktualizacją Windows 11, która zostanie udostępniona w ramach Patch Tuesday.

System operacyjny automatycznie zmieni domyślną aplikację do obsługi wiersza poleceń. Użytkownicy mogą ręcznie decydować, które narzędzie ma być wykorzystywane przez system.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200