Teraz elektronika

15 polskich firm otrzymało godła promocyjne konkursu ''Teraz Polska''. Co trzecie z nich przypadło firmom elektronicznym. Nagrody wręczono uroczyście 3 maja br. w stołecznym Teatrze Wielkim.

15 polskich firm otrzymało godła promocyjne konkursu ''Teraz Polska''. Co trzecie z nich przypadło firmom elektronicznym. Nagrody wręczono uroczyście 3 maja br. w stołecznym Teatrze Wielkim.

Już po raz trzeci rozdano nagrody w coraz bardziej popularnym konkursie organizowanym przez Fundację "Teraz Polska". Do tej pory przyznano ich 45.

Biało-czerwone godło z symbolem konkursu ma oznaczać dobrą jakość, estetykę i szansę konkurowania na rynkach zagranicznych. Dysponentem godła jest kancelaria prezydenta RP, a administratorem - Business Foundation.

Sukces firm elektronicznych w trzeciej edycji konkursu "TP" jest tym większy, że osiągnięty został w warunkach ogromnej konkurencji. Zgłosiła się rekordowa liczba 374 przedsiębiorstw mających siedzibę w Polsce. Tylko 15 z nich uzyskało nagrody. Wśród nich znalazły się następujące firmy elektroniczne:

* Apexim z Warszawy, wyróżniony za komputerowy program przeciwwirusowy Mks vir.

* Malkom, również z Warszawy, za program komputerowy QR-Tekst dla Windows.

* Optimus SA z Nowego Sącza za komputer Optimus 486.

* Przedsiębiorstwo produkcyjne ATM z Warszawy za rejestrator lotniczy ATM-QAR z systemem odczytu i analizy danych.

* Zakłady Elektroniczne Unimor z Gdańska za kolorowy telewizor nowej generacji Sjesta-3.

Laureaci mają prawo do korzystania przez rok ze zniżek reklamowych (20-50%), ulg w katalogach towarowych, w wynajmowaniu miejsca na międzynarodowych imprezach targowych i uzyskują dostęp do zagranicznych kredytów przyznanych naszemu krajowi. Największą jednak nagrodą jest promocja nagrodzonych towarów. Z badań Demoskopu bowiem wynika, że 90% naszego społeczeństwa wierzy w dobrą jakość produktów nagrodzonych znakiem "Teraz Polska".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200