Tenor w Enterasys

Enterasys przejął w kwietniu podupadającą firmę Tenor Networks, wchodząc w posiadanie wielu technologii opracowanych przez tego producenta, takich jak ruting pakietów czy MPLS.

Umowa, której szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, przewiduje, że Leon Woo (współzałożyciel firmy Tenor) przechodzi do firmy Enterasys, obejmując w niej stanowisko wicedyrektora wykonawczego do spraw technicznych.

William O'Brien (dyrektor firmy Enterasys) poinformował, że wartości intelektualne przejęte od firmy Tenor - wśród których znajdują się takie rozwiązania jak MPLS (MultiProtocol Label Switching; technologia wieloprotokołowego przełączania z zastosowaniem etykiet) i technologie rutingu pakietów IP - będą zintegrowane z wydajnymi ruterami dla przedsiębiorstw produkowanymi przez Enterasys. Chodzi tu o rutery linii X-Pedition (obsługujące szkielety sieci) i o rutery oddziałowe linii XRS, które konkurują na rynku z ruterami Cisco linii 7200, 1700 i 2600.

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

Firma Tenor została założona w 1998 r. i specjalizuje się w produkcji wieloprotokołowych przełączników opartych na technologii MPLS, które są kupowane głównie przez dostawców usług sieciowych. Przełączniki transportują dane ATM, Frame Relay i Ethernet przez pakietowe sieci szkieletowe. Firma ta nie odniosła jednak na rynku większych sukcesów, o czym może świadczyć fakt, że w ciągu ostatnich kilku lat zredukowała swój personel o 90 procent i w końcu zmuszona była w lutym br. zaprzestać swej działalności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200