Ten serwer 1U powinien zainteresować mniejsze firmy korzystające w usług chmury Azure

Jak wiadomo, Dell mocno promuje rozwiązania, które pozwalają firmom uruchamiać we własnych centrach danych kopię usług świadczonych przez chmurę Azure. Aby ułatwić również mniejszym firmom wdrażanie tego typu systemów, Dell wprowadza do oferty serwer 1U klasy HCI noszący nazwę Dell Integrated System for Microsoft Azure Stack HCI.

Grafika: Dell

Jest to jednowęzłowy system obliczeniowy przeznaczony dla klientów posiadających niewielkie centra danych, w których po zainstalowaniu takiego serwera firma może uruchamiać aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Dell zintegrował swoje oprogramowanie Dell OpenManage z usługami Windows Admin Center i Azure Arc, które są używane do zarządzania węzłami funkcjonującymi w chmurze Azure. Wiodącą rolę odgrywa tu usługa Azure Arc, która zarządza węzłami HCI i egzekwuje zgodność z przepisami.

Zobacz również:

  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI
  • Dane w centrum świata
  • Oracle Cloud w Microsoft Azure

Nowy system HCI został również wyposażony w rozszerzoną obsługę GPU. Klienci mogą w nim instalować karty graficzne Nvidia A30 lub A2, które bazują na architekturze Ampere. Karta A2 nadaje się do wizualizacji danych i wnioskowania AI, podczas gdy karta A30 ma dużo większą moc i może być używana do zaawansowanych obliczeń i treningu sztucznej inteligencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200