Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podała wczoraj, że Elon Musk sprzedał w ostatnich dniach blisko 8 mln akcji firmy Tesla, inkasując z tego tytułu prawie 7 mld USD. Analitycy giełdowi są pewni, że Musk gromadzi w ten sposób fundusze, które mogą mu być potrzebne do ewentualnego sfinalizowania transakcji zakupu sieci społecznościowej Twitter.

Potwierdził to zresztą sam Musk, pisząc na Twiterze, że w przypadku gdyby Twitter zgodził się wreszcie na tę transakcje, chce uniknąć konieczności nagłej wyprzedaży akcji Tesli, których wartość byłaby wtedy zapewne zaniżona.

Jak wiadomo Musk i Twitter toczą ze sobą od kwietnia tego roku prawną batalię o możliwość przejęcia przez szefa Tesli tej platformy mediów społecznościowych, której wartość szacuje się na 44 mld USD. W maju Musk powiedział, że zawiesza transakcję dopóki Twitter nie udowodni, że mniej niż 5% jego kont jest fałszywych. Twitter twierdzi, że kont takich jest dużo mniej niż 5%, ale spór trwa dalej.

Zobacz również:

Dlatego miesiąc temu Musk powiedział, że wypowiada umowę. Wtedy Twitter pozwał go do sądu oskarżając o to, że jest to działanie niezgodne z prawem. Z kolei Musk broni się i twierdzi iż miał do tego prawo, gdyż został oszukany.

Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do nowej odsłony sporu. Musk napisał bowiem na Twitterze, że umowa powinna być kontynuowana na oryginalnych warunkach, jeśli platforma społecznościowa ujawni, w jaki sposób pobiera próbki kont, aby ustalić, czy są one prawdziwe czy fałszywe.

Jak donosi serwis Bloomberg, Musk sprzedał w ciągu ostatnich 10 miesięcy akcje Tesli o łącznej wartości około 32 mld USD i jest obecnie właścicielem 155 milionów akcji tej korporacji. Wczorajsze notowania giełdowe – opublikowane jeszcze przed ujawnieniem informacje i ich wyprzedaży przez Muska – wyceniły wartość jednej akcji Tesli na 850 USD. Od momentu gdy Musk oznajmił, że zamierza kupić Twittera, wartość akcji Tesli spadła o około 12%, a od początku tego roku o blisko 30%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200