Ten mechanizm ułatwi życie użytkownikom przeglądarki IE

Microsoft zamierza wprowadzić w przyszłym miesiącu do przeglądarki Interner Explorer – która jest dalej używana przez bardzo wielu użytkowników komputerów Windows - ciekawy mechanizm, który ułatwi im zadanie nawigowania po internecie. Gdy użytkownik odwiedzi witrynę, która nie jest z taką przeglądarką kompatybilna, mechanizm ten przekieruje go automatycznie do przeglądarki Edge.

IE

Stanie się to w momencie, gdy do rąk użytkowników trafi stabilna wersja przeglądarki Edge 87, co ma nastąpić w połowie przyszłego miesiąca. Ujrzą oni wtedy w takim momencie okno dialogowe wyjaśniające, dlaczego zostali przekierowani do innej przeglądarki, a w kolejnym kroku ich dane zostaną przeniesione do przeglądarki Edge.

Nowa przeglądarka Edge będzie się też bardzo szybko uruchamiać. Stanie się to za sprawa nowego mechanizmu, który jest obecnie testowany. Uruchamia on w tle pakiet procesów, dzięki którym w momencie przeniesienia użytkownika z przeglądarki IE do przeglądarki Edge, ta ostatnia będzie gotowa do pracy w ciągu kilku sekund. Wiadomo już, że spośród wielu witryn, które nie są kompatybilne z przeglądarką IE, znajdują się tak popularne, jak Instagram, YouTube, Twitter czy Yahoo.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Google Search nie obsłuży już IE 11
  • Play udziałowcem większościowym Redge Technologies

Po wyrażeniu przez użytkownika zgody na otwarcie strony internetowej przez przeglądarkę Edge, trafia do niej takie informacje, jak hasła, adresy otwartych kart, historia, ustawienia, pliki cookie czy strona główna. Wiadomo już iż po przekierowaniu, przeglądarka IE zostanie automatycznie zamknięta. Microsoft informuje, że po zakończeniu pracy z przeglądarką Edge, użytkownicy mogą w każdej chwili wrócić ponownie do przeglądarki IE i przeglądać przy jej pomocy kolejne witryny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200