Ten kraj jako pierwszy uznał bitcoiny za pełnoprawny środek płatniczy

Mamy pierwszy kraj na świecie, który zadecydował, że Bitcoin będzie na jego terytorium w pełni legalną i dopuszczoną do obrotu walutą. I co ciekawe nie jest to żadna potęga gospodarcza, ale niewielkie hiszpańskojęzyczne państwo leżące w Ameryce Środkowej nad Oceanem Spokojnym.

Bitcoin

Parlament Salwadoru zatwierdził taką decyzję na początku tego tygodnia zdecydowaną większością głosów (84 do 62). Prezydent Salwadoru stwierdził, że jest to doskonały ruch głównie dlatego, że obywatele mieszkający za granicą będą teraz mogli szybko i łatwy sposób przysyłać pieniądze do rodziny.

Należy pamiętać, że gospodarka Salwadoru w dużej mierze opiera się na przekazach pieniężnych wysyłanych do kraju z zagranicy. Pieniądze taki stanowią obecnie około 20% całego produktu krajowego brutto (PKB) Salwadoru. Za granicą mieszkają ponad dwa miliony Salwadorczyków, którzy wysyłają do kraju każdego roku ok. 4 mld USD.

Zobacz również:

  • Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym
  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne

Za 90 dni Bitcoin stanie się więc w Salwadorze, obok dolara amerykańskiego, pełnoprawnym środkiem płatniczym. Nowe prawo oznacza, że każda firma musi zaakceptować Bitcoin jako legalny środek płatniczy. Może być z tego obowiązku zwolniona tylko wtedy gdy udowodni, że nie dysponuje odpowiednimi technologiami cyfrowymi, które obsługują takie transakcje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200