Ten kosmiczny projekt zapewni dostęp do Internetu każdemu mieszkańcowi Ziemi

ONZ szacuje, że pod koniec tego roku ponad połowa ludności świata nadal nie będzie miała dostępu do Internetu. Statystykę tę może w znaczący sposób poprawić firma Amazon, która uruchamia kosmiczny projekt noszący nazwę „Kuiper”.

Amazon zamierza wystrzelić w przestrzeń kosmiczną w ramach tego projektu ponad 3 tys. niewielkich satelitów, które świadczyć będą użytkownikom usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Ocenia się, że „Project Kuiper” – przewidujący, iż w pewnym momencie wokół Ziemi zacznie krążyć 3236 nowych satelitów – będzie konkurować z podobną inicjatywą, której autorem jest znana firmą SpaceX. Pracuje ona cały czas nad kosmiczną siecią „Starlink”, która ma świadczyć podobne usługi co „Project Kuiper”. Firma SpaceX wystrzeliła w kosmos w zeszłym roku dwa pierwsze satelity tego typu, które są obecnie intensywnie testowane.

Zobacz również:

Firma SpaceX informuje, że projektowana przez nią kosmiczna sieć “Starlink” będzie mieć do dyspozycji aż 4425 satelitów, za pośrednictwem których dostęp do Internetu uzyskają użytkownicy znajdujący się w dowolnym miejscu na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200