Ten Skype nie wymaga pobierania aplikacji ani logowania

Mając na uwadze fakt, że miliony ludzi na świecie sięga obecnie – to jest w dobie zagrożeń, jakie stwarza pandemia koronawirusa – po narzędzia pozwalające im komunikować się za pośrednictwem internetu, Microsoft zaprezentował rozwiązanie noszące nazwę Skype Meet Now.

Jest to darmowy i bardzo prosty sposób łączenia się ze znajomymi bez konieczności pobierania jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania i następnie konfigurowania go oraz zakładania konta.

Skype Meet Now to nic innego jak internetowy Skype. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy tylko otworzyć przeglądarkę i wpisać adres odwołujący się do serwera świadczącego tę usługę, której twórcy nadali nazwę „free-conference-call”. A oto ten adres.

Zobacz również:

Po połączenie się z serwerem obsługującym te usługę możemy utworzyć stały link, który będzie inicjować sesję łączności Meet Now, a następnie wkleić go np. do dowolnej aplikacji, wiadomości tekstowej czy do wiadomości e-mail.

Prezentując to rozwiązania Microsoft poinformował, że podobnie jak w przypadku znanej aplikacji Zoom, również Skype odnotował bezprecedensowy wzrost liczby użytkowników, tak iż obecnie każdego dnia z usługi tej korzysta ponad 40 mln. To wzrost o 70% w porównaniu z tym, z czym mieliśmy do czynienia miesiąc temu.

Ponieważ link utworzony przez usługę Meet Now podczas konfigurowania pierwszej sesji łączności nie wygasa, użytkownik możesz go zawsze ponownie użyć. Twórcy usługi informują, że połączenia mogą być opcjonalnie nagrywane i przechowywane do 30 dni, a utworzone wtedy przekazy multimedialne mogą być magazynowane jeszcze dłużej.

I jeszcze jednak ważna informacja. Do utworzonej przez usługę Meet Now rozmowy można zaprosić do 50 uczestników. Microsoft informuje też, że Skype Meet Now wymaga albo nowej przeglądarki Edge opartej na Chromium, albo samej przeglądarki Chrome.


TOP 200